Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol jelenthetem ha egy cégnek...

Hol jelenthetem ha egy cégnek kifogásolható az adatkezelési nyilatkozata?

Figyelt kérdés
Többek között használ facebook pixelt, google analitics-et, de az adatkezelési tájékoztatóban nem hogy ezek nincsenek megemlítve, szó sincs harmadik félről abban a néhány sorban. Több hiányosságot is észrevettem ezen felül amit jelenteni szeretnék a megfelelő hatóságnak.

2023. júl. 12. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A Kifogásolási Intézetben, az ötödik kerületben, a Nádor utcában székelnek.
2023. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Menj a naih-hoz ha ennyire zavar.
2023. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha jól sejtem egyeske az Igazságügyi Minisztériumra, vagy a Fővárosi Törvényszék Cégbíróságára gondolt, csak azok nagyon nem ide valók.


Ebben az ügyben neked a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (továbbiakban: NAIH) ami kelleni fog.


Itt egy leírás, hogy hogyan megy a folyamat:

[link]


Itt a linkek a kezdeményezéshez:

[link]


E-papíron kell beadnod. Az adatkezelő felé anonim lesz, nem fogja tudni hogy Te nyomtad fel.


A határidejük 2 hónap, de ha minden hiánytalanul, alátámasztva, akár a GDPR konkrét mondataival alátámasztva előkészíted nekik az ügyet, akkor valójában nem szokott hosszabb lenni 1 hónapnál.


Először ellenőrzik, hogy valóban történt-e adatkezelési probléma, illetve valóban fennáll-e annak közvetlen veszélye.

Ha nem, akkor legfeljebb kötelezik az adatkezelőt a nyilatkozat helyesbítésére.

Ha igen, akkor adatvédelmi hatósági eljárást, vagy akár bírósági eljárást indítanak.


És! valóban megteszik!


Én "rendszeres" ügyfelük vagyok. Be lehet nyújtani személyesen is (mivel nem lakom messze, így azt szoktam), és már szabályosan jóban vagyok szinte mindenkivel.


Mindig megkapom az értesítést a végeredményről, sőt, nagyobb esetnél tanúnak is behívtak.

Kezdenek valamit az üggyel, mert a GDPR egy EU-s dolog, így tudnak vele pattogni vityáék, hogy "tessék, ez is EU-s cucc, aztán betartatjuk"...


A székhelyük egyébként a 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.

2023. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hármaska, rosszul sejted.


Ha arra gondolt volna, azt írta volna.

2023. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Belügyminisztérium III-as Csoportfőnökség, ott tudsz jelentkezni besúgónak.
2023. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BeefEater ***** válasza:

Parancsolj: [link]

Majd számolj be arról, hogy mi lett a vége, kíváncsi vagyok.

2023. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!