Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha hajléktalan szállót adok...

Ha hajléktalan szállót adok meg lakcímnek azt kifogásolhatják a munkaadók?

Figyelt kérdés
Szeretnék Budapestre költözni, hogy ott vállalhassak munkát. A jelenlegi lakóhelyemen erre nincs reális esély. Sajnos albérletre nincs pénzem, csak a vonatjegyre és kb egyhavi élelemre. Melyik hajléktalan szállót ajánlanátok,illetve milyen lehetőségek jöhetnek még számításba?

2015. aug. 25. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz a gondolatmeneted. Itt ülsz az internet előtt: Nem tudom, mihez értesz, milyen munkát keresel, de beírod pl. a Jófogáson a keresőbe az állásajánlatoknál: Budapest és kihoz egy csomó munkát (nyilván nem olyan magasan képzetteknek valót, mint pl. a profession.hu, de akár azt is megnézheted). Na, ha találtál minkát és fel is besznek - mert rengeteg a túljelentkezés - akkor gyere fel Pestre.

De a semmire...? Mi van, ha nem találsz munkát 1 hónap alatt? Akkor majd kéregetsz? Vagy mi van, ha nincs hely a hajléktalan szállón?

És igen,a munkáltatók tudják, hogy mi a hajléktalan szállók címe - nem fognak felvenni.

2015. aug. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Helyesbítek: fel is vesznek.

Ezenkívül kimaradt, hogy ha van munka, akkor fel lehet jönni és albérletet keresni - kezdetben 3-an 4-en egy szobába - hogy kevésből is kijöjjél. Ha jobban megy, akkor lehet önálló helyre költözni.

2015. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érettségim van és néhány szakképesítésem. Ha egy borsodi lakcímet adok meg nem fognak velem szóba állni Bp.-en. Egy albérlet árát pedig képtelen lennék kifizetni, plussz ott vannak még a kauciók, stb.
2015. aug. 25. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor ne írd bele a lakcímet a CV-be. Én sem szoktam, soha nem is kérdezik. Ha interjún felmerül a kérdés, akkor megmondod, hogy épp költözöl Bp-re, tehát még Borsod megyében vagy bejelentve, ha szerződésírásra kerülne sor, beleírhatjátok a Borsodi lakcímet.


Úgy ne gyere, hogy nincs munkád, hajléktalan szálló teljesen kilőve.

2015. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egy albérlet árát pedig képtelen lennék kifizetni, plussz ott vannak még a kauciók"


Nem tudom, meghallottad egyáltalán, amit írtam az első hozzászólásomban?

Kezdetben másokkal közösen vennék ki albérletet - mindig vannak olyanok, akik szobatársat - fizetőtársat keresnek - így aztán semmiféle kaució nem lenne + az albérleted is sokkal olcsóbban jönne ki.

2015. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!