Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kés-t ajánlotok önvédel...

Milyen kés-t ajánlotok önvédelemre?

Figyelt kérdés
Legyen legális, Nem kell a duma hogy vannak jobb és hatásosabb alternatívák. 15k lenne a keret. tetszenek a karambitok.

2023. júl. 24. 00:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

semmilyet.


ha tudnál bánni a késsel, akkor tudnád milyenre van szükséged.


így, bármit is veszel, csak arra lesz jó, hogy elvegyék tőled és azzal belezzenek ki.

2023. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát mindenkinek megvan a választása hogy börtönbe akar-e menni vagy sem...de én egy Gerber Paraframe II-t hordok magammal
2023. júl. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

"kés-t" :D :D :D


én pillangókés-t javasolok vagy rugósbicska-t

2023. júl. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

1


Ha van eszed, meg sem mutatod hogy van nalad. Pofon egyszeru valakit meg idiotakent is megserteni kessel. Mit gondolsz a pszichiatriai esetek azok a fiataln Albertek es kiszamoltak a kes meg az ellenfel gravitaciojat?


Komolyan hatso zsebedbe rakod, leallsz verekedni, lehet nala is lesz kes de akkor mar tokmindegy, be kell vallalni es ahova szurni fog kezed oda teszed te meg a fejebe nyomod.


Nem kell it konyha profinak lenni mint te.


Kerdezo nekem ilyen taktikai kesem van, foxcutler-tol. Nagyon jo minoseg, de dragak.

2023. júl. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg ha pisztolyka van nala neked lehet barmilyen kes ugyesseged, meg egy uborkat is szelhetsz tizedmasodperc szerint merve, ott van a kessel aztan jo esetben fejbe lo, rossz esetben tobb helyre a testedben es elveszi a kesedet aztan azzal nyir ki.
2023. júl. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Inkább valamilyen spray, azzal nehezebb visszafordíthatatlan dolgot tenni akár veled, akár az esetleges támadókkal. Ártalmatlanítani azzal is lehet. Gázspray, vagy paprika spray, vagy valami folyadékos, stb.
2023. júl. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Én leginkább azt ajánlanám elsőnek, hogy nézd át a vonatkozó törvényi szabályozást.


Merthogy a dolog úgy néz ki, hogy élet kioltására alkalmas eszközt az arányosság elvét félre téve csakis akkor használhatsz védekezésre, ha a jogtalan támadást


személy ellen

- éjjel

- fegyveresen

- felfegyverkezve vagy

- csoportosan

követik el


a lakásba

- éjjel

- fegyveresen

- felfegyverkezve vagy

- csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.



Na most, ha esetleg rosszul ítéled meg a helyzetet, és megszurkálsz valakit a kis bicskáddal, akkor te bizony barátom minimum egy súlyos testi sértésért mész pár évre a böribe, feltéve, hogy mondjuk csak átszúrtad a kézfejét, vagy megvágtad a karját, viszont ha olyan helyre szúrtál, ami már halálos is lehetett volna, akkor emberölési kísérlet, és jóval több évig fog hűsölni, még akkor is, ha nem hal meg, ha meg is hal az illető, akkor meg még rosszabb.


Szóval az a nagy helyzet, hogy ha késsel védekezel, akkor nagyon jó eséllyel nagyon rá fogsz cseszni.


Na most nem tudom, ki hogy van vele, de én személy úgy, hogy ilyen körülmények között nem hordok magamnál kést, hanem inkább paprika-sprayt. Tudom, az se legális, de ha azzal védekezek, azt még mindig megúszom egy felfüggővel.


És ha a spray nem elég, akkor meg úgy vagyok vele, hogy inkább vegyék el a tárcámat, vagy a telefonomat, vagy törjék el az orromat meg pár bordámat, minthogy 10 évet a sitten rohadjak - egy törés 6 hét alatt begyógyul, a telefonom biztosítva van, a tárcámban kp-t alig hordok, tehát pénzt nem veszítek, az irataimat újracsináltatni is max. pár hét.


Az a 10 év böri viszont 10 év böri.


Majd ha összeomlik az állam, és kitör az anarchia, akkor felszerelkezek késsel, puskával, atombombával, de addig nem, mert jobban ráfaragok, mint amennyit nyerek rajta.


És akkor mindezek után a milyent kést:

Mivel legálisat akarsz, ezért 8 cm-nél nem lehet hosszabb a pengéje, és mindenképp fix pengés legyen, ne ilyen össze-vissza nyikló-csukló sz-ros bicska.

A markolata legyen olyan, ami a te kezedbe pont f-szán illik, se túl vékony, se túl vastag, se ne legyen csúszós, erősen rámarkolva stabilan álljon a kezedben, szúráskor ne csússzon rá a pengére a kezed.

De ezt már te magad tudod megállapítani, menjél el egy késboltba, és fogdoss meg egy párat.


A márka meg effektíve tökmindegy, ha csak önvédelemre akarod használni, akkor lényegtelen, hogy milyen acélból van, meg mennyire éltartó, és hasonlók - úgyis csak egyszer fogod használni az életedben.

2023. júl. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Pedig az #1-nek igaza van. Ha ismerné a kérdező a szabályokat nem gondolkozna ilyeneken.

Ha önvédelmből kést használsz biztos, hogy hetekig húzódó bíróság lesz a vége. Egy gazsprebe meg nem hal bele senki, mire kiernek a rendőrök már senki se fogja tudni bizonyítani hogy te fújtál.

2023. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor megvéd minket.
2023. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

"És ha a spray nem elég, akkor meg úgy vagyok vele, hogy inkább vegyék el a tárcámat, vagy a telefonomat, vagy törjék el az orromat meg pár bordámat, minthogy 10 évet a sitten rohadjak - egy törés 6 hét alatt begyógyul, a telefonom biztosítva van, a tárcámban kp-t alig hordok, tehát pénzt nem veszítek, az irataimat újracsináltatni is max. pár hét."


Ez nagyon jól mutatja, hogy milyen ótvarak a jogszabályok. Az egyszerű embernek jobban kell félnie attól, hogy a VÉDEKEZÉS miatt jobban megbüntetik, mintha megvédené a testi épségét/tulajdonát.

Nagyon durván szigorítani kellene ezeken a dolgokon.

2023. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!