Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a hugom többször írásba...

Ha a hugom többször írásba adta, hogy lemond a házról, akkor azt az ügyvéd elfogadja?

Figyelt kérdés

Megvolt a hagyatéki már 2éve. A hugom nem hajlandó kifizetni a számlák díjainak rá eső részét, amely csak kb. 25 000ft. Nem hajlandó a füvet lenyirattni a párjával és nem hajlandó segíteni takarítani, kipucolni a házat vagy javítani a falakat és a kerítést.

A kerítést ő rongálta meg. A fűnyírómat is tönkre tette és parasztkaszával kaszálok. Mindent én csinálok úgy, hogy 3 műszakban dolgozok egy gyárban, de ősszel 4 műszakban. A saját lakásomat is újítanom kell a leszázalékolt bátyámnak akit én fogadtam be. A hugunk nem dolgozik. Az apánk pénzéből él és a párja fa bizniszével (nagyon gazdagok)

Büdös felemelni a seggét és inkább hisztizik. Mindent tönkre tesz és azt írja levélben folyton, hogy lemond a házról.

Ha ügyvédhez megyek akkor elfogadja?

Amúgy nem adjuk el a házat, mert már megszoktam a kaszálást és hétvégén ott pihennék majd, ha mindennel kész vagyok. Amúgy sem ér túl sokat.

Csak ha már tényleg semmit nem akar fizetni és csinálni, és folyton hisztizik és rongál és folyron leveleket ír, hogy lemond róla, akkor jó lenne ha semmi köze se lenne a házhoz. Havújra rongálna akkor jogosabban hívhatnán rá a rendőröket.


Valaki akinek van tapasztalata?

Elfogadja az ügyvéd az írásos hisztit?

Köszi!!!!


2023. júl. 3. 06:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A hagyatékin kellett volna lemondania. Most már ajándékozza neked, testvérek között nincs illeték sem. De menjetek ügyvédhez, az eligazít. Na ott viszont perkálni kell.
2023. júl. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
az ajándékozásnál vissza is kérheti később.
2023. júl. 3. 07:07
 3/19 A kérdező kommentje:
régebben olvastam h lehet vissza mondani a tulajdonjogot, ha már megvolt a hagyatéki. de már olyat nem találok.
2023. júl. 3. 07:08
 4/19 A kérdező kommentje:
valaki azt mondta, hogy ő megtartotta az összes buszjegyet és leírta, hogy miket csinalt, pl. fűnyírás, kert gondozás, takarítás. majd ügyvédhez ment és kifizettette a testvérével a buszjegyeket és a munkáját órabérben. de ebben nem vagyok biztos h igaz. mindenesetre én most nyáron kezdtem el mindent megtartani és felírni.
2023. júl. 3. 07:17
 5/19 anonim ***** válasza:
#2: Az nem olyan egyszerű.
2023. júl. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A hagyatékin kellett volna visszautasítania az örökséget. Mivel ez nem történt meg, tulajdonrésze keletkezett a házban, amit nem szüntet meg az, hogy levélben lemond róla. Szerintem is az ajándékozás a lehetséges opció, hogy megszűnjön a tulajdonjoga, de ezzel mindenképpen ügyvédet kell felkeresnetek. Tulajdonjog módosítása nem történik meg a földhivatalban egyszerű levelek alapján.
2023. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Meg nem az a kérdés, hogy az ügyvéd elfogadja-e, hanem hogy a földhivatal elfogadja-e, ott pedig levél nem elegendő.
2023. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hányok tőled
2023. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hányok tőled.

Hogy tette tönkra a fűnyírót, ha nem nyírt füvet? Szemmelveréssel?

Mennyi is egy új 25.000? Ennyi pénzed nincs?

Kéne a teljes örokség?

Miért nem fizeted ki a ki a többi örököst?

Ismerem az ilyen fuxokat. Eladni nem akarja, hogy oszozkodjanak, azután veri a nylát és köpköd a saját testvéreire. Ingyé kéne neki a testvérei része.

2023. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egy lakatlan ház rezsije havi 25.000? Ott melegíted a fuxod? Mással kifizettednéd?
2023. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!