Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megverek egy portást, vagy...

Ha megverek egy portást, vagy biztonsági őrt, akkor tökmindegy hogy nő vagy férfi, ugyan annyit fogok érte kapni?

Figyelt kérdés

Pl. van egy hely akármi, ahol van egy női portás. Összeszólalkozunk és én beverek neki egyet úgy hogy k.o és eltörőm az állát mondjuk.

Akkor ezért ugyan annyi büntetést kapnék mint ha egy férfivel csinálnám ezt ?


2023. aug. 1. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

8 napon tul gyogyulo asszem 2-5 évtol terjed de mivel buntetlen elöélet igy kapsz egy felfüggesztetettet max talan 2-3 évre.

De az olyan ha megint csinalsz vmit màsnap bevisznek azonnal es ki se engednek kapasbol 4 évig se.

Asszem vagyonőr meg hivatalos személy ellen elkovetett, sulyosbito. (Nemrég vizimentőt vertek meg es az is súlyosbító)

A portàst nem tudom. De ha rendorsègi portàs az is netzes lenne :D

2023. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már az is súlyosbító körülmény, hogy előre tervezett súlyos testi sértést akarsz véghez vinni, nem pedig hirtelen felindulásból. Ráadásul ő a munkáját végzi és te úgy támadsz rá. Böriben nem leszel népszerű ha kiutsz egy nőt.
2023. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
A böriben is nőveről vannak. Nem èrtem bent azt az erkölcsrendészetet mikor ők se különbek.
2023. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem egyenrangú ítélet lenne. Még akkor sem, ha egy egy 55 éves 180centis, 100 kilós férfit vagy egy 28 éves 180centis 100 kilós férfit ütnél ki. Szerintem ott az öregebb felé vastagabban húzna a ceruza.

Vagy ha egy nőt ütnél ki, akkor is. Annál mondjuk pl a sajtó miatt kellene kicsit keményebben fogni az ügyet.


De attól is függ, hogy kinek a kije vagy. Esetleg van-e fideszes ismerettség vagy bármi egyéb.


Ott van pl a Kaleta ügy. Talán 8000db pedofil kép volt nála. Feltételezték, hogy kereskedett is velük. Nemzetközi eset volt. Kapott a végére némi pénzbírságot. Rá pár hónappal volt egy másik pedofil "botrány" ott 300db kép se került elő. Kapott 3 évet. Nem mindíg kap valaki azonos büntetést azonos bűnökért. Szerintem ez szépen szemlélteti.

2023. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha nőt vagy idős embert bántana súlyosbítanák a büntetést.
2023. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor vmi onlifansost nyírtak ki(amugy egy vyerekes anya is volt) tervezetten elöre megfontoltan, hirtelennek álcázva, akkor enyhitettek a büntetésén mert azt mondta a nárci hogy ugy erezte kihasználta a nő. És beveszik a manipulácios szoveget hogy ők az áldozat:D
2023. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem
2023. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen gondolkodással valami tipikus kopasz izomagyú ork lehetsz, aki az öklében hordja az agyát, ezért olyan kicsi neki.
2023. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Darius- ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen szempont a bírótól függ. Amúgy megéri, nincs más mód ? Én is gyakorlott vagyok a küzdősportokban, de még nem verem meg senkit kezdeményezően
2023. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező!


Jogilag nincs különbség, hogy férfit vagy nőt vertél meg....


De egy nőt - kivéve jogos védelem, végszükség - soha nem ütünk meg pasiként, akármivel is provokálta ki.........azért ezt tudjad....

2023. aug. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!