Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent pontosan a Szabálys...

Mit jelent pontosan a Szabálysértési Előkészítő Eljárás?

Figyelt kérdés
Van egy (kapu)rongálási ügyem, amiről kb. egy félév után jött egy levél az ügyfélkapumra, hogy az eljárást megszüntetik, 35 ezer a megalapított kár a kárszakértő szerint, így még nem számít bűncselekménynek, csak szabálysértésnek. Viszont az is benne állt, hogy megküldik a keletkezett iratokat a helyi Rendőrkapitányságra, a Szabálysértési Előkészítő Eljárási osztályra. Erről szintén jött egy levél, de az már postai úton, ráadásul S.K., hogy be kell mennem egy adott időpontban a helyi Rendőrkapitányságra. Az lenne a kérdésem, hogy pontosan miből áll ez, miket fognak tőlem kérdezni, illetve mire megy ki a dolog? Gondolom valami mellékbüntetés kiszabásáról van itt szó. De büntetlen előéletű vagyok, és nem is egy nagy összeg a kár. Nem is állt egyébként szándékomban megrongálni azt a kaput, de így alakult, és jogilag ígyis-úgyis szándékos rongálásnak számít.

2023. aug. 4. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Kikérdeznek, hogy hogyan történt, aztán megy tovább az ügy.

A végén egy meghatározott kártérítés mellett mind3egyéb költséget is neked kell majd kifizetni.

2023. aug. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De az eset több mint fél évvel ezelőtt történt, akkor kihallgattak, vallomást tettem, elismertem, hogy én követtem el. Nem tudom már milyen irányban mehet tovább az ügy, nincs már mit kideríteni.
2023. aug. 4. 05:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha átadták előkészítő eljárásra, akkor még nem szüntették meg.... legfeljebb kiltásába helyezhették a megszüntetést.


Előkészítő eljárásban összegyűjti a szabálysértési hatóság a bizonyítékokat, tisztázza a tényállást.

A rongálás egy elzárással is büntethető szabálysértés, így a járásbíróságnak kell döntenie.

2023. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!