Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan változtatom meg a nevem?

Hogyan változtatom meg a nevem?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást mondanak, lépésről lépésre valaki el mondaná? Akkár fizetek érte hogy meg tudjam az információt!

Hova kell menni mit kell csinálni



2023. aug. 8. 01:37
 1/5 hosszúhajú ***** válasza:
79%
helyi önkormányzatra mentem mikor felvettem egy plusz nevet. a portán kérdeztem meg hova kell mennem, melyik osztályra. - nem emlékszem, de a portás megmondja úgy is, ha nem tudja felszól valakinek telefonon aki megmondja. aztán ott adtak egy űrlapot, kitöltöttem, néhány sorban kellett megindokolni a kérelmem. azt tudom hogy az anyakönyvi kivonatomat is be kell adni. meg arra emlékszem ( 20 éve volt ) hogy pár hónapot kellett várni és hogy 10 ezer forint volt. 10 évvel ezelőtt, pedig 20 ezerre emelkedett. szóval ha tuti információ kell a helyi önkormányzaton a portás elirányít melyik osztályra menj, felmész és ők tuti választ adnak neked.
2023. aug. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Kormányablakba bemész elmondod ezt szeretnéd.
2023. aug. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyakönyvvezetőnél kell intézni. Felhívod a területileg illetékes anyakönyvvezetőt, elmondod, hogy nevet akarsz változtatni, kérsz hozzá egy időpontot. Indokolni kell írásban a névváltoztatás okát, egy rövid (1-2 mondatos indoklást érdemes előre megírni, hogy ne ott kelljen fogalmazni. Ha csak keresztnevet változtatnál, akkor bőven elég indok, hogy nem tetszik a neved, nem tudsz vele azonosulni, van egy másik név ami nagyon tetszik, néhányan úgy szólítanak stb. Olyat választhatsz gond nélkül, ami szerepel a hivatalos utónév listában.

Vezetéknév változtatásához komolyabb indok kell. Nem választhatsz akármilyet, történelmi neveket semmiképp, magyartalant sem. Úgy tudom, lehetőleg olyat kell, ami előfordult a családban. Én csak keresztnevet változtattam, vezetéknévvel annyira nem vagyok képben.

Átutalással kell majd a megadott számlaszámra utalnod 10 ezer forintot, ennyi a költsége. Megjegyzés rovatba az utaláshoz azt kell írni, hogy névváltoztatás, és az eredeti nevedet.

Postán fogsz kapni egy határozatot névváltoztatásról. Ha elfogadták a kérelmed, akkor a tértivevényes levél átvételével lép hatályba az új neved. Kell még pár nap, 1-2 hét, míg az anyakönyvvezető átvezeti az elektronikus rendszerbe. Onnantól az új neved fog majd megjelenni az ügyfélkapun, ott tudod ellenőrizni. Ha ez megvan, akkor kell új születési anyakönyvi kivonatot igényelned, amivel + a névváltoztatási határozattal el kell battyogni a kormányablakba, és minden okmányodat le kell cseréltetni. Ezen kívül be kell jelenteni minden hivatalos helyen pl munkahely, földhivatal, az összes szolgáltatónál (közmű stb). Utóbbira használhatod az e-bejelentőt.

2023. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Helló!

Vezetéknévnél mindenféleképpen olyat kell, ami előfordul a családfában?


Én egy olyan nevet néztem ki magamnak, ami a családban nem fordul elő, viszont mindenféleképpen azt szeretném.

Illetve mi az az indok, amivel biztosan/nagyon valószínű, hogy elfogadják a kérelmet?

2023. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem fogadják el ha valami nemesi vagy hasonló nevet választanál, azoknál kell mindenképp igazolni hogy van valami közöd hozzájuk.
2023. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!