Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halál esetén lenne hivatalos...

Halál esetén lenne hivatalos tartozás, hitel arról kell valamit írni, hogy nem leszármazott családtagokra ne háruljon?

Figyelt kérdés
Vagy mit kell írni vagy tenni?

2023. aug. 16. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Bárki is az örökös, a hagyaték mértékéig a hagyaték része a tartozás is.
2023. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az örökségnek része a tartozás is, valakinek azt is vállalnia kell.
2023. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Na de akkor ok mit tehetnek? Lemondanak rola? Marmint az ingosagrol, joszagokrol amit orokolt?
2023. aug. 16. 19:10
 4/18 A kérdező kommentje:

Mert pl. egyik szulom halalakor kiderult egy par simlis dolog, hitelfelvevesek meg minden, es csak a kozjegyzonel vagy kinel kellett kimondanom a varazsszot hogy en es a gyerekeim neveben lemondok xy-rol.


Es nem orokoltem semmilyen hitelt meg amilyen tartozasa volt.

2023. aug. 16. 19:11
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Eldönthetik, hogy megéri-e nekik a hagyaték a tartozással együtt. Ha nem, akkor visszautasíthatják az örökséget.
2023. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezt miert nem irtatok....
2023. aug. 16. 19:19
 7/18 A kérdező kommentje:

Mert ilyenekre lennek kivancsi, ilyen mondatokra, amiket lehet nekem kene itt hagynom mert rakos kib*szott beteg vagyok es nincs sok idom hatra igaz honapok, de nem akarom odaig cseszni az idot hogy alig tudok irni. Nem akarok a csaladtagjaimra semmit hagyni, van hitelem de utodom nincs.


Miket kell tennem/irnom? A hitel(ek) meg immaterialis javakra szolnak szamvitel szerint.

2023. aug. 16. 19:23
 8/18 anonim ***** válasza:

"A hitel(ek) meg immaterialis javakra szolnak szamvitel szerint."

Ezt nem értem.

2023. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A hitel amit felvettem immaterialis javakra szolnak, immaterialis javak meg a szamvitelben egy fogalom.
2023. aug. 16. 19:30
 10/18 A kérdező kommentje:

lenyegeben annyi hogy nem anyagi termeszetu. Ilyenek a szellemi ertekek, szoftver, kodolasi projekt.


es ezt befektetesi cellal ami nem 1 ev alatt hoz penzt igy konyhanyelven, igy mar erted?

2023. aug. 16. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!