Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez csendháborításn...

Szerintetek ez csendháborításnak számít?

Figyelt kérdés

Az ország egyik településén van egy zenélő szökőkút, aminek a hangja zavarja a közvetlen környezetében élőket. Hangos, hosszú a műsor, este zenél, minden nap ugyanazt. Az önkormányzat nem reagál a megkeresésekre.

Törvény szerint elméletileg 22 óráig nem történik csendháborítás, és a szökőkút is 19-től 21:30-ig üzemel. De abba csak bele lehet kötni valahogy, ha mindez több hónapon keresztül tart.



2023. aug. 30. 09:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2023. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És akkor mit lehet ezzel kezdeni, hogy a turisztikai látványosság mellett a lakók érdekei is érvényesülhessenek? Ha én kiraknék az ablakba 2 rohadt nagy erősítőt, és abból bömböltetném a saját zenémet úgy, hogy az egész tér hallja, a lakók rám hívnák a rendőrséget, mert ÉN nem tehetem meg. Akkor hogy van ez?
2023. aug. 30. 09:46
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Már nem csak 22 órától van csendháborítás, hanem bármikor, de nem az számít, hogy valami mennyire idegesítő, hanem a zajszintet mérik.

Ilyen esetekben a legjobb esély az összefogás. Ha az emberek egyesévvel jelentgetik, mennek panaszkodni, akkor könnyen lesöprik őket. Csoportosan kell megpróbálni hatni az önkorira. Bemenni személyesen, ha kell akkor 100x, írni hivatalos panaszt, ha kell akkor 100x, írni a közösségi média felületeikre sokszor, újra és újra. Az önköri valószínűleg kivárásra játszik majd, hogy a zemberek majd megunják és hazamennek. Kullancsnak kell lenni, ha eredményt akartok.

2023. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

"Törvény szerint elméletileg 22 óráig nem történik csendháborítás,"


Ilyen törvény nincs. A csendháborítás nem függ időponttól.

2023. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Mi a templomot pont emiatt bontattuk le. Mi a f@szt kolompol hangosan.
2023. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5: értem az iróniát, de azért egy templom teljesen más. Más egy-egy rövid kolompolást hallgatni, mint 10-15-20 perceken keresztül elviselni különböző zeneszámok ordítását. Még ha az ízlésembe vágna sem bírnám már ennyiszer egymás után.

#3: következő lépés az aláírásgyűjtés lesz. És egyébként mi az a zajszint, amivel már érdemben foglalkoznak?

2023. aug. 30. 10:03
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én két lehetőséget javaslok.


Egyik az hogy próbáljatok megegyezni abba ami mindenkinek jó lehet. Maradjon a zenélés de vegyék lejjebb a hangerőt úgy hogy csak az adott téren lehessen hallani és akkor se úgy hogy mindenki megsüketüljön. Így el lehet viselni szerintem és mindenkinek megfog felelni, legalább is a többségnek.


Ha ez nem játszik akkor az eredeti terv a lekapcsolás marad, addig kell járni a nyakukra ameddig be nem adják a derekukat. Írni kell mindenkinek egyesével erről panaszt hogy baja van vele. Javaslok egy petíciót is hogy írjatok és lehető legtöbb aláírás legyen meg hozzá.

2023. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Szerintem annyit kellene kérni, hogy halkabban zenéljen a kút. Nem tudom ki az illetékes, de annak kell , tényleg kullancs módjára a nyakára járni. Mint írtam, nem megszüntetni, hanem halkabbra vetetni. Esetleg egyszer este 7 után az illetékest kihívni egy közeli lakáshoz, egy teára, hogy személyesen hallja, hogy tényleg zavaró, s mennyire is zajos.
2023. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

22 óra előtt is van csendháborítás, csak más a zajszint, ami felett annak számít.

Kérdező, gyakorlatilag biztos, hogy a szökőkút kialakításánál a megengedett zajszintre tekintettel volt az önkormányzat. Nyilván ezért is 22 óra előtt zenél, nem utána.

A szökőkút nyilván tavasztól őszig üzemel és nyári estéken sokan szívesen hallgatják. Tkp turista látványosság.

Tudomásul kell venni, hogy egy belvárosban a turizmusnak is vannak szempontjai. Hasonló módon éttermeknek is van kiülős része, ahol este van némi zaj. Ha zenés az étterem, akkor még inkább.

Nem hinném, hogy bármit is el fogtok érni. Ha a zajszint a megengedett értéket nem lépi túl, akkor az önkormányzat a turizmus érdekében nem fogja megszüntetni. Egyébként biztos legalább annyi ember hallgatja szívesen (akár turisták, akár helybéli sétálgatók), mint ahány embert zavar a környéken.

És miért zavar? Azt ne mondd, hogy aludni akarsz, mert úgysem hiszem el. Vagy csak egyszerűen kitaláltad, hogy zavar és szüntessék meg? Hát, aki így gondolkodik, annak nagyon nem a belvárosban kéne élnie.

2023. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
9-es! Még mindig az 5-ös vagyok! Képzeld el, hogy ez a te házad mellett van. Eddig ok? Nyáron szeretnél nyitott ablaknál tévezni, pihenni. Akár aludni is.
2023. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!