Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A követeléskezelő cégek által...

A követeléskezelő cégek által küldött levelekre kell valamit reagálni?

Figyelt kérdés
Átadhatják anélkül végrehajtónak a követelést, hogy előtte a MOKK küldene róla levelet?

2023. szept. 4. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Majd jön a bírósági végrehajtótol is a levél hogy fizess vagy behajtják


Magyarországon automatikusan elfogadnak a biróságok minden követelést jogosnak, mindenféle vizsgálódás nélkül


A kis ember meg csak fizet, sokszor azt se tudja miért


Üdv Orbánisztánban

2023. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 2004-es a követelés, tehát egész biztosan elévült. Erre a levélre nem kell reagálni semmit? Végrehajtónak nem csak azután adhatja át, ha a MOKK fizetési meghagyást küld és nem reagálog rá semmit?
2023. szept. 4. 21:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ceg? Engem kb 8-10 eve zargatott egy ceg par emaillal Szlovakiabol, hogy 170 ezer forinttal tartozom valami cegnek. 3-4 email es fel ev mulva meguntak (azt sem tudtam addig, hogy letezik az a ceg, amelyiknek allitolag tartoztam). Nem valaszoltam nekik.

Persze lehet, hogy a te eseted mas.

2023. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Hivd fel őket kérdezd meg mi gect akarnak
2023. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"2004-es a követelés, tehát egész biztosan elévült." Ez csak akkor igaz, ha azóta egyszer sem kérték. Az, hogy te nem reagáltál rá, még nem jelenti azt, hogy elévült.
2023. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bepróbálkoznak mert sokan fizetnek ilyen 10-15 éves vagy kitalált tartozásokat.
2023. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sokan igen elvannak tévedve ezzel az elévüléssel. Gyakorlatilag tartozások töredéke ami valóban elévül mert nem hagyják hogy elévüljön. Hozzáteszem helyesen. Majd mennek rendőrrel.
2023. szept. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De akkor most a MOKK-os fizetési meghagyás nélkül átadhatja végrehajtónak a követelést vagy sem? Ez lenne a fő kérdésem. Mert volt már olyan eset, hogy a MOKK-ot megkerülve eleve a bíróságra adták be az ügyet, az meg már át is adta a bírósági végrehajtónak, ami szerintem ebben a formában jogsértő eljárás volt, mert olyankor már nem igazán élhetsz ellentmondással, vagyis élhetsz, de akkor már csak peres eljárást indítva.
2023. szept. 5. 07:38
 9/10 anonim ***** válasza:
A követeléskezelő cég következő lépése lehet ügyvédi felszólító levél vagy közjegyzői fizetési meghagyás.
2023. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha bármikor felszólított és abban tájékoztatott arról, hogy adott esetben behajtási eljárás keretén belül fogja érvényesíteni a követelését, akkor nagyon sok kört még pluszban nem kell lefutnia. Ez a felszólítás lehet akár ügyvédi, vagy közjegyzői ellenjegyzéssel készített. Ha nem vitatod, akkor mehet is a bíróságra, hogy kiállítsák a végrehajtható okiratot, ami által az önálló bírósági végrehajtó el tudja indítani az eljárást az adós ellen.



Többnyire az elévülésre az adósnak kell hivatkoznia. Nem fogják hivatalból megállapítani azt. Ugyanis elévült tartozást is bármikor megfizethetsz önként és dalolva. Ha hivatkozol rá, hogy elévült, és megállapítják hogy valóban, akkor nyilván nem kell megfizetned.

2023. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!