Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lehetnek következm...

Szerintetek lehetnek következményei?

Figyelt kérdés
Az egyik regionális újság 3 éve elindított egy népszerű sorozatot, melyben egy fiktív költő verseit mutatják be. Én erről a költőről csináltam egy rajongói profilt, ami több mint egy évig működött. A minap Messengeren felkeresett a sorozat alkotója, hogy ezt milyen jogon tettem, mivel a sorozat le van védetve, továbbá írta, hogy minél hamarabb tisztázzam az egészet. Én válaszoltam neki, hogy véletlenül sem akartam jogot sérteni, nem tudtam a levédetésről, elnézést kértem, és ígéretet tettem a profil törlésére. Ő megköszönte a választ, én pedig töröltem is a profilt. Ez ennyi volt, vagy lehetnek még következmények?

2023. szept. 5. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi volt. Nem érné meg nekik tovább baszakodni.
2023. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek, de az sokba kerül neki. Szerintem ezt ő is tudja, egyébként pedig - ha úgy történt, ahogy leírtad- nem teszi, ez következik a jellemből.

Amúgy a gyakorlatban a gengszterek valóban büntetik véleménynyilvánítást, de jogilag e tekintetben azt teszed amit akarsz, csak kulturáltan kell. A levédetés amúgy nem ürügy, azt más miatt teszik és másra is szolgál. Tehát rajonghatsz másokkal együtt, ahogy akarsz.

2023. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!