Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan elégítik ki magukat a...

Hogyan elégítik ki magukat a rabok a börtönben? Fogadthatnak prostit? Lehetnek a feleségükke? Vagy kénytelenek a cellájukban önkielégíteniük a megfigyelő kamerák elött?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 23:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

Hát...

Ja. bocsi! Háttal nem kezdünk mondatot, még a börtönben sem!

Nagyon fel lennék háborodva, ha az erőszakos nemi közösülésemért + rablásért + emberölésért + (stb.) rámrótt 25 év (esetleg tényleges életfogytiglan) alatt nem vinnének heti két alkalommal pezsgős vacsorára+"piroslámpás" házba!

XD

2010. okt. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%

azért álljunk meg, emberi jogai term. mindenkinek vannak, akár rab akár nem rab


na most a szexuális élethez való jogról még nem hallottam, de a frász tudja ...

2010. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 doboszoli ***** válasza:
69%

Ne a törvény betűjét nézd, hanem a logikát.(sajnos olykor a kettő nagyon nem vág össze)

Hogy hivatkozhat emberi jogaira az, aki mást megfosztott a legalapvetőbbtől, az élethez való jogától?

2010. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 bumbi02 ***** válasza:
30%
egy két hónap, vagy év után már ugy gondolkoznak hogy a lyuk az lyuk.. csak más a körités...
2010. okt. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

bocsi a kérdezőzől mert ez már baromi off lesz de..

06:46, komolyan azt hiszed hogy neked nem alkulhatott volna úgy az életed, nem történhetet volna veled semmi olyasmi ami által olyan emberré válhattál volna mint akiket annyira elítélsz? komolyan ezt hiszed? akkor halvány elképzelésed nincs a világról és a világban végbemenő dolgokról, és hogy mennyi mindenre nem derül fény soha sehol semmikor csak emberek tönkremennek beléjük és olyan "szörnyetegekké" válnak de ez a tragédia is egy előtte megtörtént másik tragédiából következett és így tovább, egyik rosszból a másik és az ördögi körből már nem kerül ki ez a világ. sok embert megbüntetnek de sokkal több simán megússza. a kérdés az hogy felelősöket vagy bűnbakokat keresnek de az sose fog kiderülni ki az abszolút felelős ennek a láncfolyamatnak az elindításáért. mellesleg meg ott a hiba hogy az elkövetőt teljesen azonosítjátok a bűncselekménnyel holott abszolút nem ugyanaz. ez alapján ha egyszer rossz passzban vagy és hozol egy rossz döntést valamiben akkor egész életedre rossz ember vagy.

2010. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
na ezt én sosem értettem, h esetleg úgy gondolkodnak, hogy a lyuk az lyuk .. na nemáááá, durva
2010. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 doboszoli ***** válasza:
91%

Érdekes gondolatmenet.

Eszerint, a bűnözők valamennyien szerencsétlen körülmények egybeesésének áldozatai. Nem mocsok gyilkosok, rablók, nemi erőszaktevők, hanem áldozatok.

Bv-s ismerősöm mondá: a börtönlakók fele ártatlan, másik fele bírói tévedés áldozata.

Szerinted szűklátókörűségemnél fogva, nincs jogom elítélni őket, mert magam is válhattam volna bűnözővé.

De nem váltam, pedig egy levegőt szívunk, egy Nap alatt melegszünk, ugyanazon kormány alatt élünk, ezzel az erővel lehettem volna Pesten villamos, ha kerekem lenne, meg sárga a színem. Sőt, a többség nem válik azzá.

Hozott egy rossz döntést. Hmm.

Lehet hozni rossz döntést házasságnál, devizahitel felvételnél, szakma választásnál, hogy csak néhány példát mondjak. Itt is viselnem kell a következményeket,de itt csak az én sorsomat, életemet befolyásolja a döntésem. A rablógyilkos másik embert öl meg/rabol ki, amivel durván beavatkozik a mások életébe,szándékosan. Ezután széttárt karral azt mondja, bocs' rosszul döntöttem, ne ítéljetek meg ez alapján, hiszen én jó ember vagyok, csak... Milyen kínos!

Nézzünk egy élethelyzetet.

Nehéz gyermekkorom volt, apám alkesz, anyám prosti, drogoztak, éheztem, vertek. Ezért töltöttem a megélt 30 évemből 15-öt börtönben. Amúgy jó ember lehettem volna.

De nem lettél az, és már a hatodik rossz döntést hozod,

nem oldozlak fel.

Summa summárum, cselekedeteiért mindenkinek vállalnia kell(ene) a következményeket, nem másra hárítani.A

2010. okt. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%

06:42

na azért az igazság valahol középúton van, mint mindig, szal te is lesarkítod nagyon a dolgokat ... legtöbb szociálpszich. megközelítés szerint bizony a jogilag bűnözőnek minősített egyén természetesen maga is egy nagy áldozat, és ezt továbbfejtegetve van ám egy olyan (sztem nagyon is helytálló) mondás, hogy "minden társadalomnak csakis olyan a bűnözése, amilyet kitermel magának".


Azért ez is elgondolkodtató nem ?

2010. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 doboszoli ***** válasza:

Lehet, hogy bölcs mondás, a fűtött iroda ablakából nézve,

amit testőrök őriznek. Ám kint a "makkosban", a való világban nem helytálló szerintem. Aki szerencsétlen áldozatként festi le a markecolót, más lesz a véleménye, ha a Népligetben este az ő bordáit csiklandozzák meg a rugós késsel, az ő kiskorú lányát rontják meg, az ő feleségét erőszakolják meg esetleg a szeme láttára.

Mindjárt nem olyan "sarkított" a történet.

Akkor még nem beszéltünk gyilkosságról, lelki terrorról, meg egyéb finomságokról.

Még a Teremtő mögé sem bújhat, mert az egyház tanai szerint az embernek szabad akaratot adott a Főnök.

Szóval lehet itt maszatolni, megértősdit játszani, a magam részéről a szándékos, erőszakos bűncselekmények elkövetőinek nem tudok feloldozást adni. Itt a "szemet, szemért" lenne a helyes út, függetlenül, hogy a 21. században élünk, függetlenül minden emberi jogokat hangoztató hőzöngéstől.

2010. okt. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

06:42 légyszíves ne forgasd már ki a szavaimat ezzel a sarkítással. én nem mondtam hogy nem gyilkosok, rablók, erőszak elkövetők. természetesen azok, mert megtették amit megtettek. én azt mondom inkább amit elkövettek azt ítélem el jobban mint őket.

vállaják is a tetteik következményét (már amelyik épp nem ússza meg száraz bőrrel mert mondjuk annyi a pénze hogy még a bíróságot is megveszi). börtönben vannak, de szerintem az emberi jogaitól akkor sem lehet megfosztani senkit mert ember. még akkoris ember ha egy pedofil, vagy egy nekrofil sorozatgyilkos vagy bármi, akkor is ember, ez tény.

én látom hogy te rögtön beleképzeled magad a helyzetbe hogy mi lenne ha veled tennék meg, téged rabolnának ki, vagy a te gyereked rontanák meg... de ilyenkor már elfogulttá válik az ember. ami teljesen természetes mert mindenki elfogulttá válik ha a saját szeretteiről van szó hacsak nem egy szociopata. de a bíróságnak objektívan kell néznie a helyzetet és a lehető legigazságosabban ítélkeznie és az igazságos pedig szerintem nem a szemet szemért. mert akkor nem dönthetne pl úgy a bíróság hogy valakit nem ítélnek börtönre mert valami elmebetegségben szenved ami miatt nem volt beszámítható a tette elkövetésekor. pedig szerintem jobb hogy ilyenkor elmegyógyintézetbe kerül a vádlott mert beteg és legalább kaphasson egy esélyt a gyógyulásra.

oké, nézzünk egy másik élethelyzetet. a te valamelyik közeli hozzátartozód követ el valami súlyosabb bűncselekményt és mondjuk börtönre is ítélik pár évre (ne mondd hogy ez nem történhet meg mert körülötted mindenki olyan hibátlan, mert ez nemigaz, bármi megtörténhet bárkivel). akkor is azt mondanád hogy a "szemet szemért" a helyes és azt akarnád őt is fosszák meg a börtönben egy csomó alapvető jogától? vagy akkor megint olyan elfogulttá válnál mint amikor abba gondolsz bele hogy te lennél az áldozat és inkább próbálnád menteni a hozzátartozódat amennyire lehet és akkor már talán vennéd rá a fáradságot hogy elgondolkozz rajta vajon mi vezethette őt oda hogy elkövette az a bűnt? na ehhez a helyzethez hogyan viszonyulnál?

azért mert eddig még senki a szeretteid közül nem hozott semmi súlyosabb rossz döntést ami már kihatással volt mások életére is, még nem jelenti azt hogy a jövőben sem történhet meg. az élet bármikor vehet egy hirtelen váratlan fordulatot. bárki élete, a ted/tiétek is. kívánom neked hogy ne kerülj ilyen helyzetbe de jobb ha tisztában vagy vele hogy megtörténhet bármi. alapvetően egyetértek vele hogy az ember maga irányítja az életét de nem 100 százalékig. ezt senki nem tervezi de bárkinek kicsúszhat a lába alól a talaj, és ha pont nagyon rosszkor történik akkor akár életet/életeket is megpecsételhet.

úgyhogy szerintem nem csak arról az oldalról kéne nézned a témát hogy mi lenne más követne el valamit ellened, hanem kicsit szemügyre vehetnéd a másik oldalról is. szóval mindenképp egyetértek azzal hogy az igazság a középúton van. teljes igazságot úgysem fogunk tudni szolgáltatni soha mert az élet igazságtalan de legalább törekednünk kéne rá amennyire lehetséges.

ha te ebből semmiképp nem tudsz többet felfogni mint hogy "emberi jogokat hangoztató hőzöngés" akkor őszintén sajnálom.

2010. okt. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!