Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezne a világ, ha nem lenne...

Imi3est kérdése:

Létezne a világ, ha nem lenne megfigyelő?

Figyelt kérdés
Tehát ha nem lennék én és senki más se aki megfigyeli, akkor létezne a világ? (Igazából költői kérdés, gondolom erre senki nem tudja a választ)
2011. nov. 20. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
ebbe én is belegondoltam hogy milyen lehet egy élet nélküli univerzum, létezne, csak mi nem lennénk hogy érzékeljük
2011. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
várj, nem értem.. bővebben el tudnád magyarázni, mert érdekel a téma..
2011. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Például mlyen gyorsan telne az idő? Mert ha van megfigyelő, akkor a megfigyelőben jön létre az idő érzete (szerintem) Ha nem lenne megfigyelő, akkor egy szempillantás alatt eltelne olyan sok idő, hogy meg is szűnhene az egész világ nem? Bár lehet már megint szalajt az agyam :)
2011. nov. 20. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
de érdekes!..:DD erre csak ennyi tudok mondani, azt hiszem sokat fogok rajta gondolkozni..
2011. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
19:41 -> De ha senki nem lenne aki megfigyeli, akkor honnan tudod hogy létezik? Lehet hogy nem is létezik :) Akkor ez gondolom eldönthetetlen kérdés.
2011. nov. 20. 20:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem: Ez eleve hibás kérdés volt, mert nyilvánvalóan létezik a világunk, hiszen látom hogy van. Tehát van megfigyelő. Nincs olyan lehetőség hogy nincs megfigyelő, mert a tények ellent mondanak neki - hiszen én vagyok a megfigyelő. Tehát egy nem valós dolognak a tulajdonságaira voltam kíváncsi. Ez kb olyan kérdés mintha azt kérdeztem volna hogy ha nem 10 lábujjam lenne, akkor mennyi lenne helyette?
2011. nov. 20. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Megfigyelő híján egy "valószínűség ködben" létezne az egész Univerzum.

Heisenberg határozatlansági elv.

2011. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit számít? Ha nincs értelmes megfigyelő, miért fontos, hogy létezik-e vagy sem. A kőnek sem számít, hogy van e mellette másik. Csak az értelemnek számít, aki mindenféle következtetéseket akar levonni, rendszert felállítani, stb.
2011. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy az univerzum hozott-e létre minket, vagy mi az univerzumot? Azaz az agyunk (tudatunk) teremti-e meg a valóságot amit érzékelünk?


Van egy nagyon jó, és elgondolkoztató videó a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=ZAg1ZruaHWI

2011. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!