Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szülőtartás megoldható úgy,...

A szülőtartás megoldható úgy, hogy minden hónapban utalok neki pénzt?

Figyelt kérdés
Látni sem akarom az anyámat, amire nagyon jó okom van. Viszont semmi kedvem bajba kerülni egy ilyen dolog miatt. Előre is köszönöm a segítséget.

2023. szept. 17. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy fizess neki egy fillért is, max ha rád hagyja a vagyonát. Ebből nem lesz bajod. Méltatlanságra a gyerek is hivatkozhat, ha nagyon szorulna a hurok én ezt tenném.
2023. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köztiszteletben álló pedagógus, csak a testvéremmel tapasztaltuk meg, hogy milyenné is válik, ha zárva az ajtó.
2023. szept. 17. 11:56
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Miféle szülőtartás? Hoztak erről valami konkrét törvényt?
2023. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
A kötiszteletben állás nem jelenti azt, hogy nem méltatlan. Az én anyám is köztiszteletben áll mégis szrt rám egész életében. Én biztos nem adok neki egy vasat sem.
2023. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Mi okod lenne eltartani őt, milyen törvény kötelez erre? Ne hagyd magad manipulálni!
2023. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
"Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.” PTK szerint.
2023. szept. 17. 12:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A rokonaival szemben kifejezes a fontos.


Kovetkezmenye szerintem semmi. Ha nincs penzed nem kell adnod ill a rossz viszony indok

2023. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
6 Ez az állam feladata
2023. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezek szerint édesanyád egy köztiszteletben álló pedagógus, ellenben önellátásra képtelen? Dolgozik, megkapja a bérét, éljen szépen meg belőle. Gondolom nem sérült szellemileg vagy fizikailag, aki önhibáján kívül nem képes eltartania magát. Egy polgári peres eljárásra pedig garantálom, hogy nem lenne pénze.
2023. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem pereskednék, ártani sem akarok neki, csak annyit szeretnék, hogy így 30+ év után végre békében legyek. Több, mint 10 éve nem élünk együtt, de már jelezte, hogy akkor, mivel neki alacsony lesz a nyugdíja, majd mi szépen eltartjuk a testvéremmel.
2023. szept. 17. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!