Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek 1év felfüggesztet...

Miracell kérdése:

Ha valakinek 1év felfüggesztett büntetése keletkezik, a munkahelyét értesítik? (14 éves munkaviszony)

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

A büntetett előélet különleges személyes adat, azt még szigorúbban kezelik mint a többit. Ugyanolyan szintű mint az egészségügyi, hogy ha elmész vagy elküldenek orvoshoz, csak egy igen/nem választ kaphat a munkáltató hogy alkalmas vagy-e a munkavégzésére, de nem közölhetik senkivel hogy miért nem. A büntetett előélettel kapcsolatban szintén legfeljebb egy erkölcsi bizonyítványt kérhetnek be, ahol igen/nem tényként le van írva, hogy büntetlen vagy büntetett előéletű vagy, de nem közlik senkivel, hogy miért.


Senki nem fog szólni róla senkinek, legfeljebb te jelented be. A felfüggesztett szabadságvesztésnek ha nincs semmilyen hatása a munkavégzésre, nem tartozik senkire, magánügy. Ha házi őrizetbe kerülsz vagy letöltendőt kapsz, azt is te fogod közölni.

2023. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem magánügy, én voltam már olyan helyen ahol erkölcsi bizonyítványt kértek.


Ha régóta dolgozol annál a cégnél akkor valószínűleg nem kérnek tőled erkölcsi bizonyítványt, de nem elképzelhetetlen.


Bejelentési kötelezettséged nincsen, és a hatóságok sem fogják reklámozni fűnek fának hogy felfüggesztettet kaptál.

2023. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%
Olvastad egyáltalán az első választ, vagy csak megláttál szavakat és arra reagálsz? Leírtam, hogy kérhetnek erkölcsit és annak tartalma tényszerű a többi magánügy, erre leírod, hogy nem igaz, mert kérhetnek.
2023. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!