Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi drogteszten, ha...

Munkahelyi drogteszten, ha "elbukok", akkor mi várható a munkaviszony felfüggesztésén kívül és meddig pozitív az eredmény?

Figyelt kérdés

Állítólag valamilyen papírdarab ez a drogteszt, DE NEM VAGYOK BENNE BIZTOS, nem láttam még!


1. Ha füvet szívtam (nem herbált) kb 12-15% THC tartalommal, akkor hány nap után végezhetem biztonságosan el ezt a tesztet?

2. Ha pozitív lesz a teszt, akkor milyen következményei lehetnek ennek? Rendőrségi feljelentést tesz, vagy csak felfüggeszti a munkaviszonyomat?

3. Tesznek-e különbséget a szervezetben található anyag mennyiségében (tehát, hogy ha a munkavégzés előtt szívtam, akkor szigorúbb, ha kb egy hete, akkor "ejnyebejnye")? Mert gondolom nekik az a lényeg, hogy a munkavégzés közben józan állapotban legyek jelen...



2013. aug. 12. 01:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen munkahelyre én be nem tenném a lábam. Amúgy meg jobban jársz, ha nem szívsz füvet, akárhol dolgozol is.
2013. aug. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

"Ilyen munkahelyre én be nem tenném a lábam"


Sok munkahelyen az olyat mint a kérdező nem is engedik, hogy betegyék a lábukat.... el lehet dönteni, hogy kinek van nagyobb szüksége a másikra... a munkavállalónak a munkára és a fizetésre, vagy a munkaadónak egy olyan munkavállalóra, aki mögött ott állnak sorban a jelentkezők a pozíciójára....

2013. aug. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat kérek, nem csőlátású, a rendszerváltás előtti időknél leragadt emberek okoskodását. Ha egy kicsit utána olvasnál, akkor tudnád, hogy a marihuánát ORVOSI célokra már használnak számos országban. Rengeteg súlyos betegséget GYÓGYÍTANAK vele, ami természetesen a gyógyszeriparnak nem kedvez, ezért a médiában a hozzád hasonló birkákkal elhitetik, hogy káros és rossz, hogy bólogassanak, mint a kiskutyák a korlátozására. Ha ez nem elég, akkor elárulom, hogy nem lehet túl adagolni és nem tesz semmilyen fizikai kárt az emberi szervezetben! Meglévő szellemi problémákat ELŐHOZHAT, de épp elméjű emberbe nem ALAKÍT KI!

Természetesen nagy kiesés az államnak is, hiszen iszonyatosan nagy pénzek forognak benne, ami után - gondolom nem kell elmagyaráznom miért - nem adóznak.


Nem kell túl sok ész ahhoz, hogy leszűrd ebből, hogy miért tiltják be, az hogy rossz meg káros, az már csak egy kamu indok, hogy inkább az ő zsebükbe menjen a pénz.


UI: Nem tudom miért zavar téged, ha más szív, nem a te szervezetedbe kerül, nem a te pénzedből teszi, arról meg nem beszélve, hogy semmi jogod nincs ítélkezni más ember felett, előbb magadban tegyél rendet, mert valami nagyon nincs rendben! :)

2013. aug. 12. 02:29
 4/20 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak szántam az előbbit.
2013. aug. 12. 02:30
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Igen, használnak orvosi célra is, de csak bizonyos esetekben... Ez nem jelenti azt, hogy akkor bárki bármennyit szívhat belőle következmények nélkül. Ugyanúgy ahogy egy bizonyos gyógyszer valakinek életmentő vagy enyhíti a szenvedését, másnak meg károsítja a szervezetét. Mint ahogy fájdalomcsillapítót is annak kell szednie, akinek fájdalmai vannak... Igen, egyes betegségekben szenvedőknek segít, de hosszabb távon vannak igenis hatásai, nézz utána. Na nem a bigottaknál, akik csak azt tudják hajtogatni, hogy a "fű rossz, a fű bűn", hanem orvosnál.


Azzal fölösleges takarózni, hogy bezzeg orvosi célra is használják, ha neked nincs olyan betegséged aminek a tüneteinek az enyhítésére az orvos javasolta, akkor csak szimplán drog...

2013. aug. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a normális hangnemet. Természetesen nem ezzel szándékozok takarózni, csakis érvként hoztam fel egy pozitív tulajdonságát. Nem tagadom, hogy rekreációs célból használtam, de nem ez a lényeg. Csak látatlanba ne kezdjen el okoskodni egy olyan, aki csak azt hajtogatja, amit a média a fülébe ültet. Egyébként bizonyított káros hatása hosszútávon nincs, mivel nem olyan régen kezdték el a kísérleteket. Találgatni persze lehet, de idézek wikipédiáról egy kis részletet, ami nem csak találgatás:


"Egy Dr. Robert J. Melamede által vezetett, Cannabis Science INC™ denveri intézet legfrissebb kutatása szerint a magas THC hatóanyagtartalmú marihuána olaj képes a rák több típusát sikeresen kezelni. Robert Melamede, Ph.D. Kannabisz kivonat terápiája pácienseinél sikeresen legyőzte a rák több fajtáját.


Canadai civil szervezetek, köztük Phoenix Tears és 12 közreműködő orvosuk szerint a marihuána növényből előállított olaj komoly segítséget adott tagjaik felépüléséhez, akiknek állapotuk a kemoterápia és sugárkezelés után sem javult. Többen a rák elsőszámú ellenszerének tartják, káros mellékhatások és a veszélyes sugárterápia alkalmazása nélkül, állapotukat a kezelés előtt és után orvosi bizonylatokkal alátámasztották."



Eredeti kérdéshez visszatérve, engem a drogteszt érdekelne!

2013. aug. 12. 04:31
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

'1. Ha füvet szívtam (nem herbált) kb 12-15% THC tartalommal, akkor hány nap után végezhetem biztonságosan el ezt a tesztet? '


Egyszeri alkalom után kb 2-3 nap. ha minden hétvégén tolod akkor az utolsó szívás után egy hét, ha minden nap tolod akkor az utolsó szívás után 2-3 hét.

2013. aug. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Erre a sok marhára meg ne hallgass, csak provokálni akarnak.
2013. aug. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%
Elsőnek igaza van! Minek kell szívni meló előtt? Inkább bas*zál be de úgy rendesen hajnali 3ig, ha 6ra mész. Inni végül is legális, meg kevésbé balesetveszélyes úgy a munkavégzés. Érdekes az emberek szemlélete. Itt még senki sem látott cégvezetőt, polgármestert, orvost, ügyvédet szívni? Aki szív az mind ostoba, csóró, hippinek öltözött utolsó féreg?
2013. aug. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

"Ha pozitív lesz a teszt, akkor milyen következményei lehetnek ennek? Rendőrségi feljelentést tesz, vagy csak felfüggeszti a munkaviszonyomat? "


Ez gondolom cégenként eltérhet. Viszont mivel jelenleg bűncselekmény, így kötelessége a hatóságot értesíteni, mivel ha nem teszi, akkor az bűnrészesség.


"Tesznek-e különbséget a szervezetben található anyag mennyiségében (tehát, hogy ha a munkavégzés előtt szívtam, akkor szigorúbb, ha kb egy hete, akkor "ejnyebejnye")? Mert gondolom nekik az a lényeg, hogy a munkavégzés közben józan állapotban legyek jelen..."


Szintén a munkahelytől függ. Van ahol azért is kirúgnak, ha a szabadságod alatt szétversz egy szórakozóhelyet részegen. Van ahol a főnök veled szív.


"Ha füvet szívtam (nem herbált) kb 12-15% THC tartalommal, akkor hány nap után végezhetem biztonságosan el ezt a tesztet? "


Ha rendszeresen szívod, akkor 3-4 hét is lehet. A szervezetedtől is függ. Ha csak néha 1-1 szál, akkor pár nap, max 1 hét.


"Ha egy kicsit utána olvasnál, akkor tudnád, hogy a marihuánát ORVOSI célokra már használnak számos országban. Rengeteg súlyos betegséget GYÓGYÍTANAK vele, ami természetesen a gyógyszeriparnak nem kedvez"


Ez így van. De te az élvezetért szívod, nem a gyógyhatás miatt. Persze most ide fogod írni, hogy dehogynem, viszont azzal nem nekem hazudsz.


"Ha ez nem elég, akkor elárulom, hogy nem lehet túl adagolni és nem tesz semmilyen fizikai kárt az emberi szervezetben! Meglévő szellemi problémákat ELŐHOZHAT, de épp elméjű emberbe nem ALAKÍT KI!"


Csak épp tudatmódosult állapotban sokmindenre képes az ember. Főleg bátrabb, persze ez sem mindig, ez sem mindenkire igaz. Ezt az épelméjű dolgot ne nagyon emlegesd, kevés olyan ember van, aki tényleg az. Sokaknak éppen elég az, hogy előjönnek olyan emlékek, amik nélküle sosem.


"Nem tudom miért zavar téged, ha más szív, nem a te szervezetedbe kerül, nem a te pénzedből teszi, arról meg nem beszélve, hogy semmi jogod nincs ítélkezni más ember felett, előbb magadban tegyél rendet, mert valami nagyon nincs rendben!"


Amíg nem üti el a gyerekemet 160-nal a zebrán vagy nem jön belém ugyanennyivel mert azt hiszi, hogy elfér fölöttem vagy alattam, addig nincs is vele problémám. Igen, ezt megteszi az alkohol is. De minek sokszorozni egy problémát, ha így is van belőle elég?


"Canadai civil szervezetek"


Az ilyen szövegek, ahol Kanadát "Canadának" írják, iszonyatosan hiteltelenné teszik az egészet értelmes emberek előtt. Ha a fordító legalább annyira venné a fáradságot, hogy rendesen leírja egy ország nevét, akkor talán többen el is fogadnák... Érdekes módon a "kannabiszt" sikerült "magyarul" írni, pedig pont azt nem annyira szokás így írni.

Ez csak jótanács. Nem, ezek nem véletlen elírások. A legtöbb (ál)tudományos, de hangzatos cikk ilyen.

2013. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!