Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet régi hagyatéki...

Hogyan lehet régi hagyatéki eljárás jegyzőkönyvét megszerezni?

Figyelt kérdés
2001-es esetről van szó. Végrendelet nem készült, és nincs több információm a közjegyzőre vonatkozóan sem. Van valahol olyan adatbázis, ahol ez a dokumentum elérhető?
2023. szept. 23. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A hagyatéki eljáráshoz a közjegyzőt az elhunyt lakóhelyének önkormányzata (jegyzője) jelölte ki, ők megmondják, kit jelöltek erre ki.


A közjegyzőnek ki kell adnia jogosultnak a hagyatéki eljárás jegyzőkönyvét, másnak nem adhatja ki.


Jogosultak:

-A hagyatéki eljárás során kirendelt gyám vagy gondnok.

- A hagyatéki eljárás során kijelölt hagyatéki végrehajtó.

- Az örökösök.

- A haszonélvezeti jog jogosultja.

- A végrendeleti végrehajtó.

2023. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megyek tovább az önkormányzathoz.
2023. szept. 23. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökös vagy, vagy pl. igazolod a jogi érdeket, ami miatt szükséged van rá, akkor megtekintheted a hagyatéki iratokat és másolatot is kérhetsz.

De mivel 2001-es ügyről van szó, szerintem már nem valószínű, hogy még mindig ugyanaz a közjegyző dolgozik az adott székhelyen, így valószínűleg már a bíróságon (vagy a Közjegyzői Levéltárban, ha a bíróság nem vette át) lehet az akta. Ezért én a helyedben megkeresném, hogy jelenleg melyik közjegyző járna el (aszerint, hogy az elhunytnak hol volt a bejelentett lakcíme) és őt kérdezném meg, hogy 2001-es hagyatéki iratok hol találhatók, mert neki tudnia kell.

2023. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A helyi önkormányzat közben megadta az irodát, kerestem már őket.
2023. szept. 26. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!