Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszahoznátok a halálbüntetést?

Visszahoznátok a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

#politika #bűnözés #halálbüntetés #visszaesők #túlzsúfolt börtönök
2023. szept. 24. 10:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
42 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

Talán.

Mindkét oldalt megértem és elfogadom az érveiket.

Egyik oldalon jogos, hoyg életet elvenni senkinek nincsen joga, még egy bűnözőét sem. A halálbüntetés nem valós büntetés ahhoz képest, hogy esetleg 20-30 vagy akár 50 évet kell bezárva börtönben töltenie.

Azonban a másik oldal érvei is elfogadhatóak, hogy vannak akiknél egyszerűen nem szabad megkockáztatni, hogy valaha is kijuthassanak vagy valaki kiszabadítsa őket a börtönből. Egyszerűen meg kell tőlük védeni a többi embert és az csak úgy lehetséges ha már nem élnek.

Talán támogatnám, ha azt a halálbüntetést csakis száz százalékosan bizonyított esetben és kirívó tettek esetén szabnák ki. Ha valaki ledobálta a tetőről sorban a saját gyerekeit, ahogy megtörtént sajnos sok éve itt a mi országunkban is, ott akár én magam is lennék az ítélet végrehajtója ha szükséges lenne. Akkor is ha minden porcikám ellenkezne valaki életének elvételével, mert az ilyen az nem ember.

2023. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
27%
Igen, mert léteznek annyira rossz emberek, hogy álmunkban sem gondolnánk, hogy milyen dolgokra képesek.
2023. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
43%

Van évente kb féltucat annyira kirívóan brutális gusztustalan gyilkosság, amik igen, halálbüntetést érdemelnének!


Szükség lenne ezeket a latrokat felakasztani, a társadalmi igazságtétel és az elrettentés miatt is!

2023. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok a Mindenható és Mindentudó.
2023. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
61%
Itt már nem arról kellene rég beszélni, hogy legyen, ne legyen, hanem milyen esetekben legyen kiszabva és mikortól lépjen érvényben.
2023. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
36%
Akik a nemet választják, azoknak kéne megmutatni, hogy milyen durva dolgokat vittek már véghez emberek, utána megkérdezni, még mindig ne hozzuk vissza a halálbüntetést ? :D
2023. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%

Semleges vagyok, társadalmi szinten nem oszt, nem szoroz az az évi pár kivégzés.


Amúgy a szemet szemért elv híve vagyok, aki öl, azt öljék meg hasonlóképp, ez a legkorrektebb.

2023. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
32%

Csak akkor vezetném be, ha egyedül azokra lenne érvényes, akik támogatják.


Én nem támogatom.

2023. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
40%
Sokan a nemet választották. Miért mi legyen ? Inkább kínzás ? :D
2023. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%

Vannak a fotelben bűnügyi híreket olvasva olyan érzelmi fellángolásaim, amikor támogatnám. De higgadt állapotban nem.


Amit fel szoktak hozni érveket mellette, könnyen cáfolhatóak:

-Visszatartó ereje nincs, ahogy ezt számos nemzetközi példa igazolja. A legnagyobb visszatartó erő a lebukás veszélye. Érdekes társadalmi kísérlet lenne, hogy ha csak 1-2 év börtön járna minden bűncselekményért, de 99% lenne a lebukás esélye, akkor nőne vagy csökkenne a bűnözés. Én azt tippelem, hogy meredeken csökkenne. (A szövegértelmezési problémával küzdők kedvéért kihangsúlyozom, hogy természetesen nem azt támogatom, hogy a gyilkosok 2 év börtönnel megússzák!)

-Nem vagyok benne biztos, hogy a halálbüntetés rosszabb, mint ha ki tudja hány évtizedig be vagy zárva. Monoton, lélekölő közeg a börtön. Aki bekerül, nem úgy van vele, mint amit a fotelkommentelők gondolni szoktak, hogy "jaj de jó, ingyen ebéd és ingyen szállás".

-Költségvetési oldala és börtönök zsúfoltsága: Nos az életfogytiglan elítéltek eltartása sokat változtatna a helyzeten? Kétlem.


Szóval valójában csak indulati, érzelmi érveket tudok felsorakoztatni a halálbüntetés mellett. De a jogalkotás ne a lincselni vágyó tömeg igényeinek feleljen már meg!


Amit ellene szoktak felhozni érvek talán nem a legerősebb érvek, de jogosak: Megvan az esélye, hogy ártatlan embert végeznek ki, akiről pár év múlva kiderült, hogy ártatlan. Annak is megvan az esélye, hogy egy valamikori hatalom majd visszaél vele és politikai okokból végez ki embereket.


Összességében: NEM TÁMOGATOM.

2023. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!