Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örülnétek, ha visszahoznák a...

Örülnétek, ha visszahoznák a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, aki embert öl(szándékosan), az megérdemli a halált. Főleg, aki brutálisan öl meg valakit. Én nagyon örülnék bneki, ha visszahoznák, már nem lennének tele a börtönök, és nem lenne ennyi bűnözés sem... Úgy gondolom igazságtalan, hogy valaki megkínoz valakit vagy agyonver stb... és utána a börtönben éli a kis életét...
2013. febr. 22. 20:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%
nem örülnék, de semmit sem tennék ellene, ha a törvények csak a tényleg elvetemülteket ítél halálra
2013. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%

Igen örülnék neki, de ez is egy olyan kérdés amin kár beszélni róla, mert SOHA nem jön vissza a halálbüntetés. Már sokszor elmondták. Alkotmány ellenes, és sérteni az Unió érző lelkét is..

Én nem is a halálbüntetés visszaállításáért küzdenék ha politikus lennék..

Elfogadnám hogy nem lehet visszahozni, de a törvényeket lehet módosítani. Ha már minden szart átveszünk (majmolunk ) Amerikától akkor vegyük át az ő büntetőtörvényüket is.

Legyen nálunk is 12 esküdt akik dönthetnek. Vagy lehessen olyan börtön ítéletet mondani mint kint. Gyilkosságért 400 év.. Legyen itt is ilyen. Nemrég láttam a tévében. Egy nőt 60 évre ítéltek el mert másoktól lopott, sikkasztott, és mások személyi adataival élt. Vagy egy férfi 260 évet kapott mert megölte a feleségét és annak barátját..

Jelentősen csökkenne nálunk is a bűnözés ha tudnák hogy egy lopásért akár 50 évet is kaphatnak..Vagy gyilkosságért 300 évet. Még ha jól is viselkedik és felezik a büntetését akkor is 150 évig raboskodnia kellene..

2013. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
Nem! Kb akkora visszalépésnek gondolnám, mint most a röghözkötést.
2013. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Hogyne örülnék. Jelentkeznék is hóhérnak.
2013. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
inkább egy venni egy földet, körbekeríteni nagy falakkal és az igazán elvetemülteket betenni hogy termeljék meg a kajájukat, 10-20 méterenként egy őrtorony és kész
2013. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

Részben talán. Bár amíg a bűnözőket "védi" a törvény az áldozatokkal szemben addig csodára nem kell várni!

Már az is előrelépés lenne, ha kicsit helyrebillenne a mérleg nyelve....

2013. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Különösen kegyetlen emberölésnek minősül az is, ha én hazamegyek és a feleségemet rajtakapom a postással és mindkettejüket szétjuggatom a sörétessel - akkor jár nekem a halálbüntetés? Könnyebb megsemmisíteni (halálbüntetésre ítélni) valakit, mint segíteni rajta - olcsóbb is, ezt sem kétlem, de ha a halálbüntetés mellett érvelők csak havi egy alkalommal bejárnának Baracskára vagy a Csillagba és megpróbálnának segíteni a fogvatartottaknak lelki problémáikkal és a társadalomba való visszailleszkedéssel, gyanítom előrrébb járnánk.
2013. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%

"Bár egy-két "embert" megkínoznék elég rendesen."


Akkor téged is halálbüntetésre kéne ítélni, nem?

2013. febr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, ez is röhej, hogy aki sikkaszt, többet kap, mint egy rohad*k gyilkos... Undorító ez az egész ország! Igenis aki másokat szándékosan megkínoz, annak ne legyen gyors halála, kötél neki, és remélhetőleg nem törne el a csigolyája, hanem szenvedne jó pár percig... Igen, ha rajtakapod a nőd/pasid h félrekefél, és te megkínzod őket, akkor igen neked is járna a halál! De ha megölöd őket egyből, akkor is halál büntetés! Egyedül akkor kivételeznék, ha mondjuk betörnek hozzád, vagy megtámadnak és akkor ölöd meg az illetőt. Csak az a baj, hogy ilyenkor is bűnöst védik, ugyebár volt már rá nem is egy példa... Tudom, hogy az unió sajnos ellenzi, mert: "Minden embernek joga van az élethez." Ez hatalmas f*szság.. Nah mindegy.. Elég baj, hogy az unió is ilyen idiótákkal van megtömve, akik ellenzik a halál büntetést... Csak persze akkor más lenne a véleményük, ha az ő családtagjukat vernék halálra, vagy kínoznák halálra...
2013. febr. 22. 20:53
 10/25 anonim ***** válasza:
9%
A gazdaságnak nem ártana, lennének + munkahelyek.
2013. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!