Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 17 évesen anyámmal lakok...

Ha 17 évesen anyámmal lakok egy háztartásban és apám külön lakik mert elváltak a szüleim akkor ha leakarom tenni a A1 jogosítványt és anyám megengedi és beirat és ugye vele élek akkor ha apám nem akarja akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Elég egy szülő beleegyezése vagy 2 kell?

2023. okt. 2. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A jogsit mar 17 evesen is elkezdheted. Tanuld a kreszt, meg vegyel vezetesorakat, hogy mire 18 leszel es senki sem szolhat mar bele hogy mit tehetsz es mit nem, addigra csak ugy athussanhass a vizsgakon. En ezt tennem a helyedben.
2023. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem ez jó ötlet köszönöm a válaszod!
2023. okt. 2. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy szülő beleegyezése.
2023. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy legyen aki kifizeti. A jogosítványhoz nem kell mind a két szülő engedélye mint az iskola választáshoz vagy a külföldre utazáshoz.

de ahogy már javasolták, kezdd el megcsinálni és akkor vezess ha betöltötted a 18-t és már nem kell hozzá egyik szülőd aláírása se.

De azt ne feledd, hogy a pénzük kelleni fog hozzá, nagyon sokba kerül! Nekem most csinálta egyszerre 2 gyerekem az elméletet és az egyik már a vezetésen is túl van, a vizsgán is, igencsak sokba volt - és most jön a java a tesójánál ősszel.

2023. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
miért kb mennyibe van egy gyereknek? van rá pénzem azzal nem lesz gond járok suli mellett dolgozni
2023. okt. 2. 22:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent simán elsőre megcsinálsz akkor minimum 350 ezer, a gyerekem viszont, hogy biztosan ne bukjon meg a vezetés vizsgán, még vezetett pluszban pár órát, így jóval 400 ezer fölött voltunk mire megkapta a jogsiját.

Biztos van rá pénzed?

2023. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de ez az a1 jogosítvány? 125köbcentis motorra?
2023. okt. 2. 23:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez auto. A1 jogsi nekem jott ki kb 80-bol, ezelott kb 15 evvel. Azota ez sztem minimum a duplaja lett, de azon se lepodnek meg, ha a 3x-osa lenne.

Az a biztos, ha megkerdezed a leendo oktatodat.

2023. okt. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nem, bocsi, azt hittem kocsira csinálnád. Az természetesen kevesebb, de nézz utána, hogy mennyibe kerül, mert az is sokba lesz!
2023. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!