Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Sikeres forgalmi vizsga után...

Sikeres forgalmi vizsga után mi a teendő hogy megkapjam a jogosítványomat?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz a forgalmim, ami remélem sikeres lesz.

Utána mi lesz a teendőm hogy megkapjam a jogsimat?

Hallottam hogy elvileg küldenek sms-t ha sikeresen felvettek a nyilvántartásba, ez automatikusan megtörténik vagy ehhez is tennem kell valamit?


(Bocsánat a sok kérdésért, csak most kicsit el vagyok veszve)



2023. jún. 2. 15:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az elsősegély is akkor beballagsz a kormányhivatalba, oda viszed magaddal az orvosi alkalmassági papírt és a Vöröskereszt kártyácskát, személyit, lakcímkártyát és igényelsz egy új jogsit, az SMS: “Vezetési jogosultsaga bejegyzésre került, okmanya gyartasba adva. Ügyszam: XXXXX…” ekkor kerül megküldésre. Az igénylő papírral pedig amit az ügyintéző ad már vezethetsz is egy hónapig, hiszen innentől bejegyzett a jogosultságod, csak úgy automatikusan nem jelenik ez meg a rendszerben a sikeres vizsgák után.
2023. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt tegyük hozzá, hogy ha minden vizsga megvan akkor is 2-3 munkanap mire biztosan bekerülsz a nyilvántartásba. Előbb nem érdemes menni. Én pénteken vizsgáztam 14 órakor, és kedd reggel tudtam megigényelni ügyfélkapun.
2023. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! De akkor ha az sms megjött már vezethetek igaz? Tehát a rendőrök már nem büntethetnek meg, ugye?
2023. jún. 2. 16:28
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Igen.
2023. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. jún. 2. 16:31
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Istenem gyere le... Totál rosszul értelmezed az egyébként hasznos válaszokat!


Arról NEM küldenek sms-t, hogy mikor mehetsz az okmányirodába! Forgalmi vizsga után 3 munkanap, addigra tuti bejegyzik.


SMS-t akkor kapsz, amikor gyártásba adják a jogsit, illetve amikor postára adják! És nehogy sms-eket mutogass a rendőröknek, mert kiröhögnek! Semmilyen SMS-t nem kell megvárni, az okmányirodában fognak adni egy papírt, amivel vezethesz, amíg meg nem jön a jogsid (de legfeljebb 30 napig, és belföldön).

2023. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Az SMS konkrétan akkor jön, amikor az okmányirodában felállsz az ügyintéző ablakától, aki ezzel egyidőben a kezedbe nyom egy vezetésre jogosító A4-es papírt
2023. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Azért ne nézzetek már teljesen hülyének. Az sms-ben (és az emailben amit azzal kb egyidőben küldenek) szerepel hogy "a vezetési jogosultsága bejegyzésre került" és ez már önmagában is elég ahhoz hogy vezethessek.

Az emailben ez fog szerepelni:


,,Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatjuk, hogy vezetői engedély kiállítására vonatkozó ügyében a vezetési jogosultsága a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre került. A vezetési jogosultságát önmagában a nyilvántartási bejegyzés alapján is jogszerűen gyakorolhatja Magyarország területén, a bejegyzés időpontjától kezdve a vezetői engedélye kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.


Az okmánya gyártásra továbbítva."


Magyarán innentől már vezethetek.

2023. jún. 2. 20:17
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem voltam biztos benne hogy jól tudom ezért kérdeztem rá konkrétan az sms-re.
2023. jún. 2. 20:18
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

#8

Értsd már meg, hogy a rendőr le fogja szarni az emaileid meg az SMS-eid... a PAPÍRRAL vezethetsz, amit az okmányirodában fognak kiadni. Az már édes mindegy, hogy mellette sms-ben, email-ben, faxon, táviratban, postagalamb által értesítenek. Teljesen lényegtelen és irreleváns a kérdésed szempontjából.

2023. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!