Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel fejezhetem ki hálámat...

Mivel fejezhetem ki hálámat az engem műtő sebésznek?

Figyelt kérdés

Tényleg tilos hálapénzt adni? Ha beletenném egy doboz bonbonba, azzal lebukhat?

Vagy nincs szükség pénzre, meg vannak rendesen fizetve már?



2023. okt. 4. 19:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Igazából itt az alapvető probléma, ha a hálálkodás elvárás szintre emelhető és nem ragad meg az adható szinten, - ami sajnos jellemző volt és biztos, hogy a mai napig is felszínre kerül kevésbé reflektorfényben tündöklő helyszíneken...
2023. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
A társadalmilag jogosnak tartott része meg az, hogy a rendőr sem kérhet külön juttatásokat azért, mert (pl.) szolgálati kötelességének teljesítése folyamán előállít valakit, akinek az elfogását parancsba kapta. És a darukezelő, pék, - egyebek - sem nyújt, nyújthat be külön támasztott igényeket... Érdekes!
2023. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel!

Ez a dolga!

2023. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
Nézz a szemébe, és fogalmazd meg, mit érzel.
2023. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

14.

Az biztos érdekelni fogja 😂

2023. okt. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Felénk a normálisabb orvosok a bonbont is pl a beteg előtt nyitják ki, hogy megnézzék nincs-e benne pénz. Nyilván nem akarnak büntetést kapni + te sem. Felesleges kellemetlen helyzetet teremtenél vele.


Egy doboz bonbon, vagy minőségibb ital teljesen megfelelő. Ha az ápolók jó fejek voltak veled, akkor nekik is vihetsz pár csomag kávét, örülni szoktak neki:)

2023. okt. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Annak a 2-3 válaszolónak, aki felfogta a kérdést, és tudott is érdemben válaszolni, köszönöm!


Akkor nem pénzezek, sem magamat, sem mást nem akarok bajba keverni. Ma megyek varratszedésre, veszek előtte pár dolgot a doktornőnek, és a nővéreknek is. Én általában kedves vagyok másokkal, velem a kórházban is mindenki extra kedves, és törődő volt. Szóval igenis hálás vagyok. Elvégre sok rosszat olvasni, az emberek amúgy is egyre bunkóbbak már ok nélkül is. Hülye példa, de ha megnézem, hogy itt is némelyik válaszadó egy egyszerű kérdésre gúnyolódás nélkül nem tud felelni, hát, ha ilyen stílusú ápolószemélyzetbe futok bele, inkább bele sem gondolok...

2023. okt. 5. 04:15
 18/26 anonim ***** válasza:
Vannak eüsök a tágabbi rokonságban, ők maguk mondták, hogy rosszul vannak a bortól már meg a bonbonoktól, mindig tovább adják másnak őket.
2023. okt. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

18 Hát, az legyen az ő bajuk.

Én megköszöntem a törődést, és vittem olyat, amit biztos, hogy el tudnak ott bent fogyasztani. A minőségi különlegességeket, és kézműves dolgokat általában szeretik az emberek. Ha mégsem, akkor anyagilag megkíméltem őket attól, hogy ajándékot vegyenek másnak, és nem tudják milyen finomságokat hagynak ki. Én pedig megnyugodtam, hogy a magam módján próbáltam meghálálni a törődést :) Ha csak ennyivel lehet, akkor ennyivel.

2023. okt. 5. 09:49
 20/26 anonim ***** válasza:
32%
18, bezzeg a pénztől nem voltak rosszul, amíg kaphattak, ugye?
2023. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!