Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy orvos több szabadnapot...

Egy orvos több szabadnapot kap mint az átlag ember?

Figyelt kérdés

csodálkozom, mert háziorvosom heti-havi rendje kb tavasztól:


sz: szabi

m: munka


1 het m -> 2 het sz -> 2 het m -> 1 het sz -> 1 het m -> 1 honap sz -> 2 het m -> 2 het sz


Nagyjából ez volt most tavasz elejétől. És most jött vissza megint az 1 havi szabiról, 1 hétre, hogy megint 2 hét szabira menjen. Mert komolyan alig lehet elérni, beteg vagyok nem veszi fel, asszisztense kinyom ha dolgozik ha nem.


De egy picit kevesebben 2 nappal, utána decemberi ünnepek, előtte kivesz szabit ugye mint mindeki, a két ünnep közt, meg utána is. De az már ugye részbe átnyúlik jövőre. Amióta meghalt az élettársa, azóta ilyen. Most már bunkó, rideg, mint egy átlag szakrendelői orvos. Rád se néz szinte, mással foglalkozik.


Most fog a legtöbbet dolgozni akkor ezek szerint: kb 1 hónapot-2(munka)nap


Háziorvosomhoz képest a pszichiáterem vasárnaptól péntekig nyomja osztályon. Igen vasárnap. Évente kivesz kizárólag vasárnapra szabikat néha de azt is ritkán, illetve csak ünnepekkor pár napot. Ennyi.


Egy háziorvosnak konkrétan mennyi szabadnap jár?



2023. okt. 13. 18:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
89%
A háziorvos szerintem magán vállalkozó így annyi szabija van amennyit akar
2023. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az mondjuk igaz. De etikus tobbet szabadnapon lenni mint praktizalni orvosi eskuvel?
2023. okt. 13. 18:15
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen etikus, ő is ember.
2023. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nincs másik praxisa? Megjegyzem, nem ismerem a szabályokat.
2023. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ok
2023. okt. 13. 18:23
 6/17 A kérdező kommentje:

4


Nincs. De a baj az hogy ugyanezt hallom sok haziorvostol. Fel sem veszik a telefont ereceptre, vagy idopontra, szoval igazabol addig kell huzni ameddig surgossegi nem lesz es akkor nem haziorvos hanem SOTE.

2023. okt. 13. 18:24
 7/17 A kérdező kommentje:
Marmint masoktol hallom ezt haziorvosokrol.
2023. okt. 13. 18:25
 8/17 A kérdező kommentje:

Szakrendeloben meg borgyogyaszaton lecsapjak a telefont amint megkerdezem hogy mikor kezdodik az erecept konzultacio mert a weboldalon erre az idopontra van, es amint kiejtem hogy idopont + erecept nem hazudok szoszerint lecsapjak.


A telefonszamot fel sem veszik.


A borgyogyasznak 2 telefonszama van szakrendeloben, rendelesi idoben 4 oran at hivogattam, egyszer sem vette fel. Hivtam utana is 1 oran at probalgattam szunetekkel. Nem.


2 napig csinaltam, feladtam.


Szoval kbaszott etikusok az orvosok meg asszisztensek.

2023. okt. 13. 18:27
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Egy jót akarsz veszekedni, meg kiírni magadból a bajodat, nem kérdezni. Ez tisztán látszik. Jelentem is a kérdésed.
2023. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

A jelentés nem segít rajta. Jobbá válik az oldal, hogy lelkes házmesterek felügyelik?

A kérdező pszichiáterhez jár, jó belerúgni, ugye?

2023. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!