Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi szamit zaklatasnak?

Mi szamit zaklatasnak?

Figyelt kérdés
Egyik osztalytarsam azt allitotta, hogy elloptam tole X osszeget az egyik oran (kevesebb mint 3000ft volt). Meg hetfon, de masnap pedig kormosre kert tolem penzt es miutan nem tudtam neki adni, szolt az osztalyfonoknek h “loptam” de nem tortent ilyen. Nem lopnek, van penzem amiert eljarok dolgozni. majd pentek este 10 orakor a kamera is felvette, meg en es anyukam is felvettuk hangfelvetelre, hogy o legyen peldaul Y a neve, odaallitott a hazamhoz (megtett tobb mint egy oras utat) Y, a pasija meg a pasijanak a szulei. Sehol torvenyes kepviselo. Y apja nem tudott semmirol, nem szolt neki, nem tudott a soha meg nem tortent lopasrol sem, semmirol, csak a pasijanak a szulei tudtak rola. Y es a pasijanak az anyja, fenyegeto uzeneteket hagytak nekem de rendes ami oldalakon keresztul fonodik at. Hangfelvetel es kamera felvetel is van mindenrol. Este 10.16tol 10.58-ig kint alltam a kapuban es hallgattak, hogy fenyegetnek, rendesen megsiratnak. Anyukamnak kivolt mindene az egeszel ezert Y kezebe nyomta a penz osszeget es meg utana se akartak elmenni. Rendorseggel fenyegetoztek, mikor mondtam, hogy hivjak, visszakoztak. Mar en akartam rajuk hivni egy ido utan. Most van vasarnapces meg mindig fenyegetnek uzenetekben. Az egyik osztalytarsam belepett a lany messenger fiokjaba es azt allitja rolam Y hogy en voltam es ezert is zaklatnak, kitorolte a bizonyitekot Y a bejelentkezett helyekrol, es ha mondom hogy menjen rendorsegre akkor azt mondja h “jajj nem kell felni” meg amikor azt mondtam, hogy engem nem erdekel mert tudom hogy artatlan vagyok akkor folyamatosan zaklatott utana is meg rendesen erzelmileg es verbalisan is zaklatott, fenyegetett hogy holnap mennyire befogom szopni, mindennek elhordott. Ami nagy bun felolem hisz egy “krva” szo miatt sirni tudok. Szerintetek erre milyen torveny van? Hisz holnap kell menni az igazgatohoz, es akkor en ott mit mondjak?

2023. okt. 15. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
ok
2023. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Kemény a tolvajok élete.
2023. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Atya ég, ezt a káoszt...

Ha nem loptál el semmit, mit idegeskedsz?

Ha nem loptál el semmit, miért "adtad vissza" az általuk követelt összeget?

Mit jelent az, hogy "fenyegetnek, rendesen megsiratnak"? Mivel fenyegettek ha egyszer semmit nem csináltál? Egyáltalán minek hallgattad őket végig? :D

"Az egyik osztalytarsam belepett a lany messenger fiokjaba"

Ez viszont bűncselekmény, amit könnyen le is lehet ellenőrizni, szóval ha feljelentik, le is csukhatják.

"kitorolte a bizonyitekot Y a bejelentkezett helyekrol"

Ezt aztán végképp nem értem, Y mit törölt ki és miért?

"Hisz holnap kell menni az igazgatohoz, es akkor en ott mit mondjak?"

Nagyjából azt amit itt, bár én egyrészt egy kicsit (sokkal) jobban összeszedném a gondolataimat és nagyvonalúan kihagynám belőle hogy az osztálytársam milyen bűncselekményeket követett el a tudtommal.

2023. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!