Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez zaklatásnak számít?

Ez zaklatásnak számít?

Figyelt kérdés

Borsodi kisvárosban élek, kb mindenki ismer mindenkit. Az egyik ismerőm megkérdezte nem-e tudok valakit, akinek van eladó méze, mire adtam neki egy telefonszámot. Az utcánkban elő roma valahonnan megtudta és azóta éjfélkor hívogat és támad, hogy hogy merészeltem más számát adni, mikor tudom, hogy neki is van.

Kb köszönő viszonyban voltunk eddig, soha nem voltam jóba vele, nem is értem az egészet.



2021. dec. 6. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer megmondod neki, hogy hagyjon békén, és utána is hív, pláne éjjel, akkor simán feljelentheted, mert ez zaklatás. Lehet rögzíteni a beszélgetést? Az még erősebb bizonyíték lenne.
2021. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég, ha csak annyit mondasz neki kedvesen, hogy jól van, legközelebb téged foglak javasolni.
2021. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Egyébként barátod a google, beírod a zaklatás szót és a btk-t és kiírják, hogy mi számít zaklatásnak.


A telefonodra tegyél hívásrögzítő applikációt, hogy ezeket a hívásokat felvedd, néhánnyal már mehetsz be a rendőrségre, főleg, ha szólsz az illetőnek, hogy hagyjon már békén.


Én azt tettem volna az első alkalommal, hogy te csak neki is és a barátodnak is jót akartál, elnézést kérsz ha kellemetlenséget okoztál, többször nem fordul elő.

Ez még egy átlagon aluli embernek is elég szokott lenni, de ha visszaordibálsz, beszólsz, akkor lehet, hogy felhúzza magát, és tovább pörgeti az agyát, és zaklató lesz.

2021. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!