Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között reálisan van-e értelme feljelenteni egy céget és reménykedni, hogy tényleg én jövök ki jól belőle?

Figyelt kérdés
Hosszú sztori lesz és nem is akarok túlságosan specifikusan belemenni, nem akarom, hogy valaki meglássa, aki a cégnél dolgozik, bár erre kevés az esély. Szóval távfelügyeleten dolgozok egy jó ideje, papírok nélkül (ebben az évben meglesz, saját zsebből intézem a cég tudta nélkül, de eddig egyáltalán semmi papírom nem volt). A cég ha jól tudom a kifejezést, szürkén foglalkoztat. Egy része utalásban, egy része KP-ban jön meg. minimálbér+párezer forint a papíron való fizetésem, ezt megkapom X ledolgozott óráig. VISZONT! Utána kemény 600 forintos órabérrel fizet FEKETÉN a cég. Mióta ott dolgozok, volt olyan is, hogy első napjaimon 5000 forintos 4 órás napi bejelentésen voltam bent 24 órát. Többször is. Összeszámoltam, mióta ott dolgozok, több, mint 520.000 forintot nem fizetett ki nekem a cég. Ezt szeretném visszakapni, de nem tudom mennyi az esélye. A cégnél nem valószínű, hogy bárki is vallana a fekete pénzekkel kapcsolatban. Ilyen körülmények között mit tudnék tenni? Jogi ügyekben teljesen agyhalott vagyok, szóval tényleg egy óvodás szintjén magyarázzátok el légyszi, ezért köszi előre is! Ilyenkor egy feljelentést megéri egyáltalán vagy hagyjam az egészet, fogadjam el, hogy jól átb.sztak és menjek tovább a saját életemmel?

2023. okt. 17. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aligha jössz jól ki belőle, ha nem tudod bizonyítani semmivel a ledolgozott óráidat.
2023. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van jelenléti ív és hangfelvétel minden telefonálásról, ha az számít valamit.
2023. okt. 17. 12:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Éppen tanúkkal, jelenléti ívekkel mepróbálhatod bizonyítani a munkaviszony fennállását (a ledolgozott óráidat).... az, hogy a feketén végzett munkára volt (van - e ) végzettséged, itt most nem releváns.


A bíróság a munkaviszony megállapításánál körülményeket vizsgál az ilyen fekete munkavállalásánál.

Pl.biztosítottak - e munkaeszközöket, ha igen, akkor kik, (a munkavégzési feltételeket a munkáktatónak kell biztosítania) ki adta az utasításokat, milyen rendszereséggel (az utasítások adása tipikusan a munkaviszony egyik alapeleme), volt - e valamilyen leírás a feladatokról (ez is utalhat munkaviszonyra - munkaköri leírásként), valamint egyéb okiratok pl. jelenélti ív, blokkoló kártya, vagy tanúk (de ez nem valószínű, hogy lennének).


Tehát éppen lehetséges, de nem könnyű...

2023. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!