Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki szándékosan megkarco...

Ha valaki szándékosan megkarcolja az autómat, feljelenteni van értelme?

Figyelt kérdés

A munkahelyem elott egy haragosom szerintem direkt megkarcolta. Nem vagyok benne biztos hogy ő volt de úgy tudom oda lát a kamera.

Van értelme emiatt feljelentést tenni vagy ezzel nem foglalkoznak?



2022. okt. 27. 06:36
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
van
2022. okt. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség kikérheti a kamerafelvételt, magánszemély csak könyörgéssel.

bizonyos értékhatár feletti károkozásért feljelenthető bárki.

2022. okt. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

1.Kérdezd meg, hogy valóban odalát-e a kamera!

2. Keresd meg a biztonsági embert aki ott döntési pozícióban van (vezető, ügyeletes, stb.) és kérd meg, hogy archiválják azt a felvételt és ne töröljék le - pár naponta kötelesek rá. A rendőrségtől fognak majd kimenni megnézni, de csak ha elteszik a felvételt. Mond el, hogy rendőrségi feljelentés történik az ügyben és a rendőrök fogják keresni a felvételt - ekkor fogják csak eltenni, neked nem fogják megmutatni mi van rajta, nem tehetik.

3. Tegyél feljelentést a rendőrségen - elektronikusan lehet, keresd meg a rendőrség oldalán! Írj le benne mindent, a gyanúdat is arról ki volt és hogy van róla kamera felvétel feltehetőleg.

4. Utána várj heteket, mert akkor lesz idejük foglalkozni vele.

5. Ha mákod van akkor sikerrel járnak.

Nekem a kocsimat meghúzták a nyáron, ott is volt kamera, de sajnos nem sikerült az ügyet rábizonyítani az illetőre, nem volt elég jól látható a felvételen. De ez volt a menete.

2022. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!