Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetne a gondnokolti...

Hogyan lehetne a gondnokolti státuszt megszüntetni?

Figyelt kérdés

#majdnem kilátástalanság
2023. okt. 21. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Orvosi vizsgálattal.
2023. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Tehát a bíróságnak saját nevében hiába ír beszámolót az érintett egy bizonyos eltelt hosszabb időszakról, azt nem veszik figyelembe. Talán még tanúkkal együtt sem.

2023. okt. 21. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kell orvosi szakvélemény.

Most attól, hogy egy demensnek volt két tisztább napja, nem fogják automatikusan megszüntetni a gondnokságát.

2023. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Justinianus ***** válasza:
100%

"Tehát a bíróságnak saját nevében hiába ír beszámolót az érintett egy bizonyos eltelt hosszabb időszakról, azt nem veszik figyelembe."

Elsősorban épp a gondnokolt kérheti a gondnokság alá helyezés megszüntetését.

2023. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4es válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm! Végre egy kis reménysugár! A páromat a házasságkötésben ez zavarja a leginkább. Így nincs kellő bátorsága feleségül venni.


Én vagyok számára az igazi. Egyértelmű, hogy ő is nekem. Komolyan akadályozza a munkaerőpiacon való boldogulásomat is ez a szörnyűség.

2023. okt. 22. 08:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Másik lehetőség lehet még, hogy a gondnokságot nem megszüntetik, hanem valaki átvállalja, tehát nem egy hivatali gondnokod lesz, hanem egy hozzátartozód vagy barátod. Tehát az egy lehetséges megoldás lehet, hogy a párod elvállalja a gondnokságodat. Ez azért is lenne jó, mert -feltéve, hogy tiszták a szándékai-, hogy egy közreműködő gondnokkal a gondnokság is könnyebben megszüntethető.

A pontos menetét nem tudom a folyamatnak, de érdemes lenne utánakérdezni.

2023. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A párom határozottan tiltakozik a gondnokság átvállalása ellen, távolabb elő rokonaim elérhetetlenek mostanában.


Unokabatyam a nagypapa szereppel van most leginkább elfoglalva. Kéthónapos a pici, a lánya szült augusztus közepén.


Azon keseregtem, hogy miért nem szólt időben a lánya állapotáról, akkor változtattam volna terveimen.


Egyik unokaocsem szintén elérhetetlen. A már meglévő rokonságban ők ketten jöhetnének inkább szóba.


Néhány ismerosomet megkerestem a gondnoksaggal és az egyik különösen lelkiismeretesnek bizonyul. Egy másik szeptemberben nagyon el volt foglalva pluszmunkaval, és október hónap folyamán elfelejtettem keresni.


Ez utóbbi nagyon derűs, pozitív kisugárzású, kiegyensúlyozott személyiség. Erősen építő hatással lenne rám.

2023. okt. 22. 15:23
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát összesen 4 emberem van.


Nagyon szépen köszönöm a 6os választ, mert augusztusban tényleg volt egyezkedés az ügyintézővel, hogy másik gondnokot akarok elfogadni.


Nehezen viselem a hivatásos gondnok keményen parancsnokias természetet. Még tud enyhulni néha, megértés is van benne, de az alapjában véve kicsit kiszámíthatatlan.

2023. okt. 22. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!