Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Muszáj le dolgozni az 1 hónap...

Muszáj le dolgozni az 1 hónap felmondási időt?

Figyelt kérdés
Sziasztok azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy fel szeretnék mondani mert munkát válltok,ma voltam bent a cégnél 1 hónapot le kell dolgozzak de nem akarok mert vár a másik cég nos én azt olvastam a neten hogy én fel mondhatok ha akarok bármikor és nem muszáj le dolgozzam az egy hónapot kívéve ha határozott ideileg van a szerződés de nekem határozatlan tehát holnap visszem be a cuccokat ha most én azt mondom holnap hogy csinálják meg a fel mondási papírokat mert munkát váltok és hogy a törvény szerint akkor mondok fel amikor akarok akkor nem tudnak bele kötni nem?Meg lenne még egy kérdésem hogy akkor addig másik munkahelyen nem dolgozhatok még nincsennek meg a felmondási papírjaim?
2023. okt. 26. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom le kell töltened a felmondási időt. Amennyiben akkor már nagyon nem akarsz dolgozni, vedd ki szabadságnak, azt tudom h megteheted.
2023. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Papíron lehet egyszerre két munkahelyed.
2023. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez rendes felmondás, le kell dolgoznod a felmondási időt. Rendkívülinél (azonnali hatályú) van azonnali távozás, de ahhoz kell egy megfelelő indok (pl. a munkaszerződés súlyos megszegése). Tehát ha te azonnali felmondást akarsz bejelenteni, akkor bizonyítanod kell, hogy olyan, a munkáltató által okozott körülmények vagy magatartás merült fel, ami miatt nem folytathatod tovább a munkát. Ilyen nyilván nincs.

Ezt előre kellett volna tisztázni és utánajárni, mert ez nem úgy van mint az amcsi filmekben, hogy a dolgozó bejelenti hogy holnaptól nem jön, majd az asztalra szarik, felgyújtja az elvégezendő feladatokat és rockzene kíséretében távozik az épületből.

2023. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot tehetsz csak, ha nem akarsz szerződést szegni, és viselni a következményeit, hogy megkérdezed a főnököd udvariasan, hogy belemenne-e a közös megegyezéssel történő felmondásba akár azonnali hatállyal.
2023. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyan nincs már hogy azonnali hatállyal szeretnék fel mondani?Ha van akkor legalább azokat a napokat kifizetik amiket le dolgoztam ,vagy akkor az sem jár?
2023. okt. 26. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, de csak próbaidő alatt.
2023. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az előző hónapot ki kell fizessék amitt le dolgoztam és még azelőtt nem mondtam fel nem?Hiszen azt le dolgoztam
2023. okt. 27. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha holnap csak úgy lelépsz, talán még azt is mondhatják, hogy kárt okoztál, és még te tartozol nekik... Mehetsz is a bíróságra. Hacsak nem éppen ők szegték meg a szerződést pl. nem megfelelő munkakörülményekkel, vagy ilyesmi. De ha csak arról van szó, hogy nem tetszik, vagy kevés a fizetés, ez nem jogosít fel hivatalosan azonnali felmondásra.
2023. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!