Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fa 3 nappal felmondok "fegyelm...

Fa 3 nappal felmondok "fegyelmivel" és nem dolgozom le az 1 hónap felmondási időt kapok a munka ügyi hivataltól egy időre munka nélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Megbolondulok már nem bírom úgy utálom ezt a helyet és embereket.

Van itt pár üzem amíg át vesznek szeretnék mielöbb át menni.

7 éve dolgozok e gyárban de túl sok már.

Vajon kapok így munka nélküli segélyt?



2022. szept. 8. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fegyelmivel, akkor nem felmondasz, hanem kirúgnak.

De még ebben az esetben is jár a segély amennyiben az elmúlt 3 évben legalább 360 napot dolgoztál.

2022. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azonnali hatályt akartál írni?

Kapsz amúgy minden esetben.

2022. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nálunk azonnali hatály nincs.

3 nap az annyi hogy nem megyek be és kirúg fegyelmivel


7éve dolgozok itt a legtöbb férfi mind felmondott már.

Páran maradtunk és dupla munkánk van.

Elég volt.


Nagyon köszönöm válaszaitok.


Vegérvényében így ő rug ki

Mivel szerződést szegek és nem dolgozom le a 30nap felmondási időt

2022. szept. 8. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. ezen gondolkodom, hogy nem megyek be, aztán 3 nap múlva kirúg.

(Nekem is egyre rosszabb a helyzet a munkahelyen.)

Kivéve, ha úgy döntenek, hogy szabadságra tesznek, esetleg fizetés nélküli szabadságra.

Ha szerződésben benne van, hogy 3 igazolatlan nap azonnali kirúgást jelent, akkor ki leszel rúgva várhatóan.

Előző munkahelyről, amiért nem voltam hajlandó túlórázni ezerrel (választottam helyette a családot), végül kirúgtak, az indokban az volt, "önkényesen az otthonába távozott". Kaptam munkanélküli segélyt.

Szóval te esetedben is fog járni gondolom.

2022. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kivéve, ha úgy döntenek, hogy szabadságra tesznek, esetleg fizetés nélküli szabadságra."


Saját hatáskörben szabadságra "tehetnek", de fizetés nélküli szabadságra nem. Viszont igazolatlan távollét, ha nem mész be dolgozni, az biztos.


"Nálunk azonnali hatály nincs.


3 nap az annyi hogy nem megyek be és kirúg fegyelmivel"


De van. A "fegyelmivel kirúgás" például pont az. Azonnali hatályú munkaviszony megszüntetés. Rendkívüli felmondás a hivatalos elnevezése. Indoklás kötelező, bármelyik fél lépi is meg. A rendkívüli felmondást az arra okot adó eseményt követő 15 napon belül lehet meglépni. A határidő jogvesztő!


"Kaptam munkanélküli segélyt.


Szóval te esetedben is fog járni gondolom."


Nem azért fog Neked járni álláskeresési járadék, mert a 4-es válaszoló is kapott, hanem azért, mert az álláskeresési járadékra vonatkozó kérelmed benyújtása előtti 3 évben van legalább 360 napnyi ellátásra jogosító időd (munkaviszonyod) -> "7 éve dolgozok egy gyárban". Mert ha nem lenne, akkor nem kapnál álláskeresési járadékot.

2022. szept. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítségetek mindegyőtöknek.

Közben úgy alakult lehet felvesz egy itteni gyár.

És akkor nem kell segélyért futnom.

2022. szept. 10. 04:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy legyen!
2022. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!