Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez zaklatásnak számít?

Ez zaklatásnak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon röviden írnám le, vagyis megpróbálom. 2018-ban depressziós voltam, vagdostam magam stb és az interneten keresztül megismertem egy hozzám hasonló lányt, akivel barátok lettünk. Viszont ő mentálisan is beteg, mármint vele született.

Én már 2 éve megszakítottam vele a kapcsolatot, de néha, pl újévkor és júliusban is irt nekem fb-n üzenetet (mindig új fb-ről, mert tiltani szoktam ahogy ír valamit). Utána egy "bocsáss meg" nevű fb profil követett be, azelőtt pedig egy másik. Gondolom ez is ő volt, mert közvetlenül azután történt,hogy írt nekem majd letiltottam.

És ma délután kétszer is valaki megpróbált belépni az fb profilomba, új jelszót kért, és nekem azonnal eszembe jutott, hogy ez a csaj lehet az, és hogy így akarja "tudatni", hogy nem feledkezett meg rólam. Ezt nem paranoiábol mondom, ugyanis elmondta azt is, hogy 2 éven keresztül minden egyes nap rákeresett az fb profilomra, hogy kitettem-e új képet vagy bármit.

Én már kezdek picit félni, mert ez nagyon nem normális. Jelenleg más országban élek már, így kicsit nehéz lenne rendőrségre menni , de nem tudom, hogy ezzel mit tudnék már kezdeni. Előtte azzal fenyegetőzött mikor összevesztünk, hogy megöli magát vagy megvágja magát , így nem is mernék neki írni, hogy hagyjon békén, mert nem akarom, hogy ne adj isten valamit csináljon magával emiatt .

(Visszatérve az fb-s bejelentkezésre, tudja az emailem, régebben arra is küldött több üzenetet)

Ha valaki tudna bármilyen segítő jellegű tanácsot adni , nagyon megköszönném. Már attól is félek, hogy nekem lesz bajom ebből az egészből, ha ő valamit csinál magával, mert nem beszélek vele



2023. okt. 26. 20:28
 1/5 A kérdező kommentje:
.. elég hosszú lett, pedig próbáltam röviden fogalmazni. Mindenesetre ha valaki elolvassa és tudna segíteni, tényleg hálás lennék
2023. okt. 26. 20:29
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Hjaj komolyan?


1. törlöd a facebookodat

2. regisztrálsz egy új e-mail címet amit senkinek nem adsz meg, csak facséra használod

3. regisztrálsz facebookon álnéven, profilkép nélkül

4. bejelölöd azokat akik fontosak neked, megírod nekik, hogy ez az új faced

5. az üzenőfaladat, ismerőslistádat zárttá teszed


Problem solved

2023. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Add meg nekem az elérhetőségét, én szívesen átveszem, hadd zaklasson engem.
2023. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

"regisztrálsz facebookon álnéven"

Ne buzdítsunk már valakit egy névtelen fórumon a facebook felhasználási feltételeinek megszegésére... A platform egyértelműen előírja, hogy idézem

"A fiókodhoz azt a nevet használd, amit a mindennapi életben használsz."

Illetve hogy

"Pontos adatokat adj meg magadról."

[link]

2023. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
4, oké, és?
2023. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!