Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérdésem a következő lenne...

Kérdésem a következő lenne egy bírósági ítélettel kapcsolatban. Lehet a bírosági ítélet 2 év végrehajtandó szabadságvesztés, gyogyszeres pszichológiai kezelés es pártfogói felügyelet 1 évig?

Figyelt kérdés

#pártfogó #Végrehajtandó
2023. okt. 28. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2023. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasgattam inkább csak felfüggesztett börtönbüntetés esetében szoktak pártfogót kirendelni
2023. okt. 28. 16:17
 3/8 Justinianus ***** válasza:

Érdekes.

Végrehajtandó szabadságvesztés mellett kicsit nehézkes lenne időnként felkeresni a pártfogó felügyelőt... bár nem lehetetlen. :)

Gyógyszeres pszichológiai kezelés - olyan nincs büntetésként, de a pszichológia egyébként sem foglalkozik gyógyszerekkel.

2023. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan emiatt érdekes az én számomra is.
2023. okt. 28. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"Lehet a bírosági ítélet 2 év végrehajtandó szabadságvesztés, gyogyszeres pszichológiai kezelés es pártfogói felügyelet 1 évig?"ű


Ugyanazért a bűncselekményért?


A kettő végrehajtása kizárja egymást. (bár kiszabható büntetés mellett a pártfogó felügyelet.)


A 2 év vh. mellett a pártfogó felügyelethez legalább az kell, hogy - minimum 3 hónap kitöltése után - feltételesre kerüljön az elítélt. Úgy lehetséges.


A gyógyszeres kezelés, az meg - hivatalosan - kényszergyógykezelés, ami szintén intézkedés.


Összbüntetésnél más a helyzet.....

2023. okt. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanazért a bűncselekményért. Az a helyzet hogy közvetetten vagyok érintett az ügyben viszont fontos lenne tudnom hogy az érintett milyen büntetést kapott. A sértett ugyan ott volt a tárgyaláson. Ő tájékoztatott ezekről a dolgokról amiket leírtam a büntetéssel kapcsolatban. Próbálom összerakni a mozaikot hogy most akkor miről van szó pontosan. Elég zavaros
2023. okt. 29. 08:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Az lehetséges esetleg hogy a börtönbüntetés után lesz majd szükség pártfogóra? Vagy ezt az ítélethirdetéskor nem lenne még aktuális kérdés csak ha letölti a büntetést utána?
2023. okt. 29. 09:35
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az lehetséges esetleg hogy a börtönbüntetés után lesz majd szükség pártfogóra? Vagy ezt az ítélethirdetéskor nem lenne még aktuális kérdés csak ha letölti a büntetést utána?"


Pártfogó felügyelet feltételes esetén lesz.

Hogy ez mikor lesz, az az ítéletből fog kiderülni.

2023. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!