Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne tenni a parkolóban...

Mit lehetne tenni a parkolóban napi szinten kéregető hajléktalan ellen?

Figyelt kérdés

FONTOS: Aki védelmezi őket és a szívén viseli a sorsukat, el se olvassa. Illetve csak olyan válaszoljon, aki ért ehhez a témához, akár jogilag is.


Társasházban lakok, az egyetlen parkolóhely az épülettel szemben van, önkormányzat által kialakított merőleges parkoló, ami mellett a főút van két sávban. Már évek óta kéregetni szokott pénzt itt egy hajléktalan, két másikat is látni szoktam, de leginkább az említett kéregető szokott itt lenni, ő mindennap. Folyamatosan áll a parkolóban az út mellett és járkálgat a kocsikhoz mikor pirosat kapnak, mert itt lámpa irányítja a forgalmat, itt ennél az említett parkolóhelynél pont kereszteződés van, azért van jelzőlámpa. Van, hogy az útra is kimegy a belső sávban lévő autósoktól kéregetni. Engem iszonyatosan zavar a jelenléte, ugyanis mindig ott parkolok a kocsimmal, és félek hogy kárt tesz benne, vagy lehugyozza/lesz*rja. Másrészt kellemetlen látvány, hogy akárhányszor kinézek az ablakon, mindig látom ott, az összes ablakom pont oda néz ki. Vagy hogy akárhányszor a parkolóba megyek, vagy jövök onnan, ott van. Balesetveszélyes is, hogy az autók között járkálgat az úton, volt, hogy akadályozta a forgalmat, mert a legelöl álló autós a pirosnál pénzt akart adni neki, de ezer év volt míg kikotorta az aprót, közben váltott a lámpa, de nem indult el amíg nem adta oda neki. Többen dudálni kezdtek rá, ő az utolsó pillanatban mikor már odaadta a pénzt, átment gyorsan mikor sárgára váltott a lámpa, a többiek persze mögötte ott ragadtak, mert már nekik piros volt. Én egy ideje ha látom a parkolóban, mindig kihívom az önkormányzati rendészetet, akik mindig ki is jönnek megbírságolni, telefonban is mondták nekem, hogy már többször kapott bírságot, ennek ellenére továbbra is itt van, amit egyáltalán nem értek. A legnagyobb baj az, hogy itt ahol kéreget, nagyon sok autós pénzt ad neki, azért jár ide állandóan. Kérdésem az lenne, hogy mit tudnék csinálni, hogy elmenjen innen, de úgy, hogy ne is jöjjön ide vissza? Legszívesebben elküldeném, de nyilván úgyse hallgatna rám, hisz nem vagyok se rendőr, se közterület-felügyelő, másrészt akkor biztos kárt tesz a kocsimban. Elállni innen nem fogok, mert nagyon messzire tudnék csak parkolni, meg miért én álljak odébb, neki kellene elmenni innen, a kéregetés szabálysértés. Engem szidó meg ítélkező kommenteket nem kérek, gondolom ti sem örülnétek, ha az egyetlen helyen, ahol parkolni tudtok egy kéregető hajléktalan járkál a kocsitok körül vagy mikor kinéztek az ablakon mindig őt látjátok. Már arra is gondoltam, hogy elnézik neki, hogy nem fizeti be a bírságot, be se hajtják rajta, mert nincs bevétele. Vagy koldusmaffia tagja és a vezető kifizeti. Vagy összekoldul annyit, hogy ki tudja fizetni a bírságot. Egyébként az illető egyáltalán nem néz ki hajléktalannak, mindig az időjárásnak megfelelő ruházatot hord, ami még csak nem is koszos vagy büdös.


2023. okt. 30. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Hát ezt az önkormányzatoknak kellene megoldaniuk hogy ne molesztálják az embereket a hajléktalanok.
2023. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Mit csinálnak egy hajléktalannal akinek nincs semmije és nem fizeti be a bírságot?

Semmit hisz nincs semmije amit elvehetnének tőle.

Esetleg lecsukhatják de többe van az eltartása a börtönben mint a bírságok összege.

Mivel nem tudnak velük mit kezdeni így nem is csinálnak semmit.

Minden országban vannak hajléktalanok és kéregetők, sajnos még nem született megoldás a problémára.

2023. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért a rendőri jelenlét elhessegetné őket a parkolókból.
2023. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

#3


Ehhez már csak rendőr kéne amiből nincs elég.

Nagy esély van rá, hogy több hajléktalan van az országban mint amekkora a rendőri állomány.

2023. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

“Aki védelmezi őket és a szívén viseli a sorsukat, el se olvassa. Illetve csak olyan válaszoljon, aki ért ehhez a témához, akár jogilag is.”


Egy nyilvános oldalon, had olvasson már és kommentekben bárki. Majd az oldal üzemeltetője meghatározza, ne te.


“ félek hogy kárt tesz benne, vagy lehugyozza/lesz*rja.”


Tehát még semmi ilyen nem történt, de te ettől félsz ezért húzzon el. Ezt egy részeg fiatal is megtudja tenni, vagy csak valaki aki jó bulinak gondolja, azoktól nem félsz? Jó pár alkalommal keletkezett már közterületen parkoló autómban kár. Egyszer egy platina szőke csajszi húzta meg parkolás közben. Akkor innentől csináljanak valamit, hogy szőke nő az én autóm mellé ne álljon? Anyuka gyerekkel rábaszta az ajtót. Törvénybe kérem, hogy többe ne álljon mellem családos, mert én ettől félek.


“ Másrészt kellemetlen látvány, hogy akárhányszor kinézek az ablakon, mindig látom ott, az összes ablakom pont oda néz ki.”


Rengeteg kellemetlen dolog van a környezetembe ami nekem nem tetszik. És? Szomorú, de a világ majdnem minden nagyvárosában ez a helyzet. Ha kiköltözöl egy apró faluba vagy tanyára ott nem lesz kéregető hajléktalan


“ megbírságolni, telefonban is mondták nekem, hogy már többször kapott bírságot, ennek ellenére továbbra is itt van, amit egyáltalán nem értek”

Itt azért már látszik nálad elég erős baj van, hogy ezt nem érted.


Mi az, amit nem sikerül megérteni, hogy ez hogy hogy nem megoldás?


Oda mennek, egy nincstelen emberhez. Egy emberhez akinek tényleg semmije nincs, maximum 3 zsemle meg egy flakonos bor. A mindene konkrétan ennyi. Oda mennek ehhez az emberhez, majd megbüntetik mondjuk 20.000 forintra. És? Szerinted ez mit oldana meg. Ő csak úgy jut a mindennapi szükségletéhez, hogy ezt csinálja. Annyira kiszakadt a társadalomból, hogy ennyi maradt.


Na most szerinted mi az, ami miatt ez megoldaná a helyzetet? Hát ha nálad kéreget te hívod ki, ha két utcával lejjebb akkor más hívja ki. Nem mindegy hol büntetik meg? Úgysem fogja befizetni. Össze gyűlik neki, 2 év múlva átváltják, bemegy 3-4 hónapra leülni és kijön. Mi oldódott meg? Mi változik ezzel a körforgással, ami miatt ő ne lenne ott?


“ Kérdésem az lenne, hogy mit tudnék csinálni, hogy elmenjen innen, de úgy, hogy ne is jöjjön ide vissza? ”


Semmit. Hova küldöd? Tegyük fel minden jogalapod megvan hozzá, hogy elküld. És? Hova? Na Józsi menjen 3 utcával lejjebb? Menjen 1 várossal odébb? 1 megyével menjen odébb? És? Mi fog változni. Egyik helyről átküldöd a másikra, a másikról meg küldik hozzád.


“ Engem szidó meg ítélkező kommenteket nem kérek, gondolom ti sem örülnétek, ha az egyetlen helyen, ahol parkolni tudtok egy kéregető hajléktalan járkál a kocsitok körül vagy mikor kinéztek az ablakon mindig őt látjátok.”


Rohadt sok dolognak én sem örülök, de az élet nem úgy működik, hogy szivárvány burokban élek és kész.

Senki se simogatja őket, csupán felmérjük ésszel ezt a problémát. Az, hogy neked a megoldás az elküldeni nevetséges. Te nem megoldani akarod a problémát, csak az érdekel, hogy te ne tudj a problémáról.

2023. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a boltnál van egy ilyen fazon

Alkoholista beszélni nem tud 100ast kér de ha nem adsz neki jön utánad köpködve ordibálva

És akkor így járkáljanak az emberek nyugodtan

2023. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező!


Te semmit.

Miért?


Mert qurvára nem a Te dolgod.


Ez önkormányzati feladat lenne, de nem tudják megoldani. Senki sem tudja.

Ő nem tud máshogy élni.... Te tudsz.

Te meg tudnád tenni éppen, hogy nem foglalkozol vele, csak nem akarod.


"másrészt akkor biztos kárt tesz a kocsimban."


Ezt honnan tudod?

Volt már ilyen, vagy csak előítéleteid vannak?



"Engem szidó meg ítélkező kommenteket nem kérek, gondolom ti sem örülnétek,"


Én se kértem qurva sok mindent az élet igazságtalan f@szságaiból, mégis megkaptam.

Volt amit többször is.

Viseld el. Férfi legyél, ne nyamvadt puhapöcs!


"Egyébként az illető egyáltalán nem néz ki hajléktalannak, mindig az időjárásnak megfelelő ruházatot hord, ami még csak nem is koszos vagy büdös."


Ettől még simán lehet hajléktalan. Nem kizáró ok.


Volt olyan kollégám, akiről évekig nem tudtuk, hogy utcán él, mert nem látszott rajta (mindennap öltönyben járt és egy munkásszálón tisztálkodott).


"Elállni innen nem fogok, mert nagyon messzire tudnék csak parkolni, meg miért én álljak odébb, neki kellene elmenni innen, a kéregetés szabálysértés."


Te kezelni akarod a problémát, és nem megoldani.

Neked elég, ha a szerencsétlen máshol kéreget, csak Te ne lásd többé...


És ha más városba jársz és ott is látsz ilyet, akkor mit csinálsz?

Onnan is megpróbálod elzavarni?

2023. okt. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!