Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphat valaki egyszerre...

Kaphat valaki egyszerre megváltozott munkaképessegüek ellátását es rokkantsági ellátast?

Figyelt kérdés
Vagy a kettő ugyan az? Es ha nrm kaphat egyszerre akkor melyiket érdemes igenyelne, melyik a több?

nov. 8. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom megváltozott munkaképessegűnek hívják ma, mert ez nem sértő
nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit magyarázhattad volna hogy mit hivnak megváltozott munkaképessegünek, a rokkantsági ellátást?
nov. 8. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt egyértelmű?


Ma megváltozott munkaképességűnek hívják azokat akiknek van valamilyen problémájuk legyen az látás/hallás/mozgásszervi és kap papírt a bizottságtól

nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor kerdeztem öntöl akkor nem volt, most viszobt az. Viszont nem ez volt a kerdés. Az ellátásra kérdeztem rá.
nov. 8. 08:45
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Mi az hogy ön? Itt mindenki mindenkit tegez.



2. Leírtam, ha nem érted menj be l a kormányhivatalba kérdezgesd őket, hátha nekik hiszel

nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5#

Nem tudom okoz e neked gondot ha ebből a kerdesből kimaradsz?


Ha nem okoz gondot akkor meg is kérlek hogy maradj ki.


Nekem a kérdésre kellenek felhasznalható értelmes valaszok. Nem vitatkozni akarok. Remélem inteligens vagy és erted amit kérek: maradj ki, köszönöm

nov. 9. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rokkantsági ellátást kapok, így hívják. Ezt bizonyos százalékú egészségkárosodás esetén adják, és nem dolgozhatok mellette, korábban 3, most 5 évente kell felülvizsgálatra mennem. Hogy ez azért változott, mert valami jogszabály változott-e, vagy mert harmadik alkalom óta nyilvánítottak ennek, azt nem tudom, de a kérdésed szempontjából mellékes is.


A megváltozott munkaképességűek ellátása szerintem másik kategória, az az, amelyik még mehet dolgozni, vagy kevesebbet kap, vagy valami ilyesmi. Mindenesetre a kettő tuti kizárja egymást.


Viszont lehet, hogy járhat neked fogyatékossági támogatás, az nem zárja ki az alábbi kettő egyikét, viszont elég nehezen kapható meg. pl. hallásérültek csak akkor kaphatják, ha 25 év alatt már meg volt a hallássérülés, vagy a hallássérülés mellett a beszéd is tök érthetetlen. Ha tehát 26 évesen egyik pillanatról a másikra lettél totál siket, akkor nem kaphatsz, ilyen az élet.

nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!