Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megváltozott munkaképesség...

Megváltozott munkaképesség ellátás igényének benyújtása után a szakértői szerv dönti el, hogy rehabilitációs vagy rokkantságit kap-e valaki? Elrontottam az igénylést?

Figyelt kérdés

Halmozott fogyatékosságra nyújtottunk ma be kérelmet,

rehabilitációs járadék igénylése címszó alapján..

lehet elrontottam, mert az illetőnek olyan halmozott fogyatékossága van, ami nem rehabilitálható sehogysem.

Elrontottuk? Vagy ezt majd a szakértői szerv elbírálja a megadott szakorovis vélemények és a fogyatékossági támoagátás határozata alapján?

izgulok, hogy nem segítettem jól.



2021. nov. 5. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az orvos megállapítja, hogy mennyire súlyos az állapotod.

Ha jól tudom, kb 60%-os romlást kell elérned, hogy rokkantságit kaphasd.

Pl vak, mozgássérült, vagy hasonló.


Ha 40% megvan, akkor rehabilitásiós ellátást kapsz.


Ezt mindenképpen ott kell megbeszélned a hivatalban.

Ha megvolt, akkor elég ha felhívod és megkérdezed.

2021. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

okés, fog.sincs megvan-e neki a 60%, tulképpen majdnem vak. Nem tudom, én töltöttem ki neki a papírokat, nem akarok neki rosszat :(


Köszi a választ, tehát akkor a szakértői szerv dönti majd el, nem befolyásolja, hogy én az ügyintézőnek mit mondtam, ugye? Rehabilitációs eljárást igénylünk és ez volt a papíron, amit olvastam, amit alá kellett írni az igénylőnek

2021. nov. 5. 17:42
 3/5 A kérdező kommentje:
1: nem én kapok, hanem az igénylő, én csak kitöltő és kísérő voltam. Köszi a választ :)
2021. nov. 5. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

nyugi, ott a hivatalban jobban értenek mint mi, és ott mindenben segítenek.

nemhinném hogy elrontottad.

2021. nov. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönjük, hát csak beszedték a szükséges papírokat és minden rendben volt. Akkor megnyugodtam. Köszönöm
2021. nov. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!