Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha azt írom Facebookon komment...

Ha azt írom Facebookon kommentben valakinek,hogy "valótlanságot állitani arról hogyan tartják az állatokat,netto szarság"(egy menhely) ,az becsületsértés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha azt írom Facebookon kommentben valakinek,hogy "valótlanságot állitani arról hogyan tartják az állatokat,netto szarság"(egy menhely) ,az becsületsértés? Akinek reagàltam nő,azt mondta polgari peres eljaràst indít ellenem az ügyvédje becsületsértés,rágalmazás és jó hírnév megsèrtése végett,mert èn azt àllitom,hogy egy szarságot beszélő ember. Ez megàllja a helyét? Ràadasul többen irtsk,hogy voltak azon a menhelyen és az àllatokkal igenis jól bantak. Majd azzal vádaskodott,hogy azok védik a menhelyet akik az ő adományaiból részesültek(jelzem rn is adomanyozó voltam csupán)

Elnézést kértem,ha megbàntottam,de megirtam,hogy nem tud szöveget èrtelmezni,és msr inkább ő vádaskodik. Erre törölt mindent és letiltott,de gindolom magának lementette a képeket. Egy jól szituàlt doktorról van szó.

Köszönöm!



nov. 11. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem az, ez a véleménynyilvánítás szabadságába bőven belefér.

Amúgy doktor vagy doktorné?:D Bár teljesen mindegy, ez szimplán egy ügyeletes házmesterasszony Karen, aki hirtelen felindulásból mindenkit is beperel,aztán a saját ügyvédje fogja kiröhögni, h hát azért ezt mégse kéne, főleg,h aztán neki kéne még bizonygatnia, h milyen körülmények között tartják,tartották az állatokat. Ha mégis bármivel próbálkozik, vagy fenyegetőzik fordulj a TASZ-hoz.

nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a vàlaszokat!

Doktornő, el is voltam képedve... Az bánt,hogy nincs képernyőfotóm, bár nyílvàn neki van,dehst szóról szóra ezt írtam,nem őt neveztem sz*rnak...

nov. 11. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass a Btk. 226.ban, az szól erről. Röviden a becsületsértés az, amikor valakit nyilvánosan megalázol, vagy beszólsz neki. A rágalmazás amikor konkrétan egy személyről mondasz érzékeny dolgokat, pl kiírod nyilvánosan, hogy lopott miközben nem is. A jó hírnév megsértése is csak személyekre vonatkozik. Senkiről sem állítottál valótlant, pusztán egy tényt közöltél, hogy "valótlanságot állitani arról hogyan tartják az állatokat,netto szarság". Pont, ez tény. Nem mondtad, hogy ő rosszul bánik az állatokkal. Innentől reménykedj, hogy beperel téged, és akkor a bíroságon kérj tőle egymillió ft sérelemdíjat, és hogy fizesse ki az ügyvédedet amit ilyenkor megfognak ítélni.
nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
nyilván kemény akart lenni a "doktornő" hogy ne írj ilyet máskor, de ez csak ijesztgetés, teljesen nem igaz. A doktori címükkel is csak a jogászok szoktak felvágni. Kapnak még kisdoktorit az orvosok, de azok elég intelligensek, a jogászok meg kemények akarnak lenni, pedig ez nem is tudományos fokozat....
nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Justinianus ***** válasza:
Akkor még nem olvastad a gyk Egészség kategóriáját, hogy hány orvost kívánnak a pokolba... :)
nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az az egy gondom van,hogy én csak egy kommentet tudtam lementeni,azt már nem ,ahol elnézést kèrtem (a semmièrt,és ahol hiaba magyaráztam,higy enm neveztem sz**rnak:D) Remèlem az ügyvèdje tud szöveget èrtelmezni.
nov. 12. 12:09
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként egy jó hírű neurológus főorvos,ezért is félek,hogy perre viszi. Bár én tènyleg úgy érzem nem követtem el semmit.

Már a végén a NAV-ot is felhozta,hogy a menhely csal a pénzzel. Erre irtam neki,hogy de nem ez a téma,hanem ,hogy az állatokkal nem bàntak rosszul,es nem neveztem őt sz*rnak. Sajnos nekem egy screenshotom van,ami bizonyitja,hogy igazat mondok,tehat nem neveztem igy őt.

nov. 12. 15:33
 9/10 A kérdező kommentje:
A valótlanságot àllitani helyett,terjesztenit irtam. Remèlem ez sem baj .
nov. 12. 15:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Szószerint ezt írtam:" Ez nem igaz,az állatokat nagyon is rendben tartották. Mièrt kell olyat állitani,ami nem fedi a valósàgot? Gondolom hallotta,mert a szemtanuk(örökbefogadòk,adomanyozók) mind látták,hogy tisztessègesen bàntak az àllatokkal. Valótlansàgot terjeszteni nettó sz**rság.
nov. 12. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!