Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki megvádol azzal,...

Ha valaki megvádol azzal, hogy rányitottam a kocsijára az ajtómat és ez nem igaz én feljelenthetem őt rágalmazásért becsületsértésért és zaklatásért?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudom hogy feljelenthetem de szokott ilyesmivel érdemben foglalkozni a hatóság?
nov. 16. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Csak akkor, hogyha nagy közönség előtt tette ezt, például egy csoportban ahol több tízezer ember látta és mások is számonkértek emiatt, hogy mit műveltél.
nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A zaklatás akkor áll meg, ha ő határozott kérésed ellenére is folyton keres, hívogat stb.

Ha állít valamit rólad, neki kell bizonyítania. De ha te rágalmazásról beszélsz, akkor neked kéne bizonyítanod, hogy nem nyitottad rá a kocsiajtót, tehát igaz a te vádad (hogy ő rágalmaz).

Szerintem hagyd a csodába.

nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozni fognak vele!

Az egész rendőrség röhögni fog rajtad!

nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe bele fogsz bukni. De ha rengeteg a pénzed, csináld.
nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

"De ha te rágalmazásról beszélsz, akkor neked kéne bizonyítanod, hogy nem nyitottad rá a kocsiajtót, tehát igaz a te vádad (hogy ő rágalmaz)."


Ez mondjuk speciel nem igaz. Abban az esetben is neki kell igazolni az állítását, ha ezt nem tudja, megszívta.

nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettetek, egyelõre így nem érdemes a feljelentés de így már tudom, hogy a továbbiakban mivel készüljek.
nov. 17. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!