Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltartási szerződés után jár...

Eltartási szerződés után jár kötelerész?

Figyelt kérdés
Apukám 2010-ben halt meg és öcsémmel titokban eltartási szerződést kötöttek. Nem voltunk rosszban , egyszerűen csak kijátszottak mert öcsém sunyi volt és kellett neki a ház apám gyengélkedett és rávette. Én akkor külön éltem már férjemmel ők pedig még együtt. Akkoriban úgy volt a törvény hogy semmi sem járt ezután. De most mintha azt olvasnám hogy jár ilyenkor köteles rész. Nekem nem volt ez soha egyértelmű. Esetleg ha mégis járna új törvény szerint akkor ennyi idő után lehetne követelni? Nagyon rosszul esett ez még most is fáj hogy kijátszottak nagy csalódás hiszen szerettem őket és jóban is voltunk. De az ördög sosem alszik…Segítettem aput ahogy tudtam, főztem neki,de nem volt ágyhoz kötve el tudta magát látni. Öcsém csak vele lakott de nem segített neki semmit. Egyszerűen rávette. Köszönöm ha segítesz!

nov. 18. 13:30
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Mindig az éppen hatályos törvények rendelkezései az irányadóak, tehát, ha akkor nem járt semmi, akkor mindegy, hogy ma már járna.
nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13 éve? Elfelejtheted.
nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja. Ha akkor nem járt, akkor ma ezt már nem fogják felülbírálni.


Plusz ahogy a második írja. Talán 13 éve meg lehetett volna támadni a szerződést, ennyi idő elteltével viszont ez a hajó már elment.

nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a 2013 előtti Ptk-ban hogy volt. Most úgy van, hogy ha a tartási szerződés megkötése után 2 éven belül meghal a gondozott, akkor jár kötelesrész.

De mint írják, egyrészt mindig a hatályos törvények alapján kell eljárni, másrészt meg a kötelesrész iránti igény 5 év alatt elévül. (Ellentétben a "rendes" örökséggel, ami soha nem évül el.) Tehát még ha kiderülne is, hogy akkor is lehetett volna kérni a 2 év miatt a kötelesrészt, most már az elévülés miatt nem lehetne kérni akkor se.

nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

folyt.

Az apud körül végzett munka fejében viszont kérhettél volna pénzt mindenképpen, ha bármi egyéb örökség is volt, mint ami a tartási szerződés tárgyát képezte. De ezt csak a hagyatéki tárgyaláson kérhetted volna, ill. a hagyatéki végzés utáni 15 vagy hány napon belül. Most már erről is lecsúsztál.

nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!