Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azokban az országokban ahol...

Azokban az országokban ahol legális a poligámia, ott külföldi állampolgárként is lehet több feleségem?

Figyelt kérdés

Nyilván ez függ az adott országtól is. De alapvetően ezek az országok engedélyezik külföldi állampolgároknak a poligámiát?


Tehát ha pl Burkina Fasoba költözöm, felveszem az iszlámot, akkor magyar állampolgárként is köthetek házasságot 4 nővel Burkina Fasoba?


Az, hogy mit mond a magyar jog az nem érdekel. Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy ezeknek az országoknak a törvényei mit mondanak.



nov. 19. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, külföldi állampolgárok is köthetnek poligám házasságot a poligámiát engedélyező országokban
Nem, csak helyi állampolgároknak engedélyezett
Fogalmam sincs, csak unatkozom és random kérdéseket olvasgatok
15 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt, még muszlimnak sem kell hozzá feltétlenül lenned, sok nem-muszlim többségű afrikai országban is engedélyezett a többnejűség.
nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyébként akik a második opcióra kattintottak, azoknak is kíváncsi vagyok a véleményére. Ha esetleg meg tudnák indokolni.
nov. 19. 16:55
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem országfüggő.

Az adott országok egy részében szerintem bejegyzik és hivatalosan elfogadják a dolgot.

Viszont magyar állampolgárként be kell tartanod a magyar törvényeket, ezért amint hazatérsz, és hivatalosan az állam tudomást szerez a dologról, akkor büntetőeljárást indítanak ellened. Valamint, a második és többedik házasságodat nem fogják hivatalosnak elfogadni, és ezeket az asszonyokat legfeljebb élettársnak minősítik.

nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3


"magyar állampolgárként be kell tartanod a magyar törvényeket"


- Ezt már számtalanszor elsütötték nekem. Akkor jött elő amikor a holland füvezésről volt szó.


Ezzel az érvvel egy hiba van: Minden ország törvényei kizárólag csak az adott ország határain belül érvényesek. Illetve a külföldön lévő nagykövetségeik épületében, de ez speciális jog.

Tehát az nyilvánvaló, hogy nem ismerhető el Magyarországon. De emiatt aligha valószínű, hogy büntetőeljárást indítanának.

Ahogyan azokért sem indítottak soha eljárást, akik Magyarország területén kívül füveztek.

nov. 19. 17:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy mi tilos, az meg egy másik, hogy mi miatt indítanak eljárást. Ha lakott területen 100-zal mész, akkor is az esetek 99,99%-ában megúszod, mert nincs rendőr a közelben.

Ami nem jut hivatalosan a hatóságok tudomására, abban az ügyben nem fognak eljárni, külföldön történt dolgok esetében sem. De ha mégis megtudják, mert pl. felraksz a Facebookra valami bizonyító erejű videót magadról, és felnyom valaki, akkor máris lehetőség van egy büntetőügy elindítására. (Szabálysértés esetén nem, csak bűncselekmény esetén.)

A magyar törvényeknek van területi hatálya és személyi hatálya IS.

Ha jogszabály érdekel, akkor ott van a Btk. elején a személyi hatály:

"3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni

(...)

c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény."

[link]

nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Minden ország törvényei kizárólag csak az adott ország határain belül érvényesek."

A területi hatályúak igen, de vannak személyiek is, a drogozás például ilyen.


Kérdésre válaszolva: Az adott ország elismerheti a második házasságodat, de a többi nem fogja, honosítani sem tudod, jogilag érvénytelen.

nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6


Csak ez a lényeg.

nov. 20. 13:15
 8/14 anonim ***** válasza:

ma 15:22


De egyébként tök mindegy, mert itthon most is annyi partnered lehet egyszerre, amennyit össze tudsz szedni, csak épp házasodni nem lehet egyszerre egynél többel.

nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8


Nekem "partner" nem kell egy sem. Nekem feleség kell, nem is feltétlenül papíron feleség, mert tök mindegy mi van a papíron. De a szó szerinti értelmében feleség, tehát hosszú távú elköteleződés.

nov. 20. 17:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt egy sima élettárs is tudja. Abból meg itthon is lehet egyszerre 5 is, ha bírod farokkal. Meg ha nem kaparják ki egymás szemét.

A feleség annyival másabb csak, hogy papír is van róla, meg ezzel kapcsolatban különféle plusz jogokat kap az államtól.

nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!