Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én nem értem a poligámia...

Csak én nem értem a poligámia logikáját?

Figyelt kérdés

Ha 50-50% ferfi es nő akkor a jóisten, vagy az evolúció úgy intezte hogy párba legyenek. Ha 1 ferfinak monjuk 4 felesége van akkor a többi ferfinak mar szinte nem is marad. Ha van 50 nő es 50 ferfi es egy férfinak akár négy is lehet akkor automatikusan matematikailag kb 20-30 ferfinak nem is jut. Azok harcolni mentek? Janicsárnak? Vagy eunuchok lettek? Vagy maradt a kecske?

Az iszlám folyamatos férfifelesleggel számol akkor folyamatos harcikészültségben áll? Mert ha a férfinak matematikailag nem jut nő akkor elmegy es hódít magának egyet más vidékekről mert ott már náluk elfogyott ugye a nő. És ha világkalifátus lesz és mar nem fudnak hovamenni asszonyt szerezni?

Tisztában vagyok vele hogy ma már csak kis rétegnek van több felesége mert sok pénzt. De az alaplogikáját nrm értem a poligámiának. Állatoknál amelyek poligámak ott több nőstény van eleve?



2023. máj. 6. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ahol poligámia van, ott van egy domináns hím, akinek van háreme, a többi hím meg csak a csoportot erösíti.
2023. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De a többi hím egymást erősíti?
2023. máj. 6. 08:59
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja értem

Tehat mondjuk van 50 nő es 50 ferfi

1 domináns hímnek van mondjuk 6 nője attól még a többinek marad

2023. máj. 6. 09:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve rossz az az alapvetés, hogy a nők férfiak aránya 50-50.


Például háborús időkben jelentősen több a nő, mint a férfi.

Peldaul Európában is a 1940-es évek végén sokkal több nő volt, mint férfi. Érthető okokból.

2023. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%

A poligámia nem az igazságosságról szól.

Ahol csak 1 férfi+1 nő a házaspár ott sincs minden férfinak nője és nincs minden nőnek férje.

A poligámia a hatalomról, pénzről szól. Akinek több van annak több felesége lehet, akinek nincs pénze annak amúgy se lesz egy se.

2023. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A poligámia egy olyan társadalmi berendezkedés, ami valamilyen szinten ösztönös is, mert az állatvilágban is vannak fajok, ahol az alfahímnek van csak nemzési joga. Ez az emberek közt is így volt, csak vagyoni alapon, mert a gyerekek felneveléséhez anyagi erőforrások kellenek.
2023. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tehat mondjuk van 50 nő es 50 ferfi

1 domináns hímnek van mondjuk 6 nője attól még a többinek marad"


NEM, nagyon nem érted. (Az állatvilágra vonatkoztatva.

Van egy hím, a csoportban lévö összes nöstény - akár 10-15 is az ö háreme, van a csoportban egy csomó kölyök, és vannak kamasz (még nem ivarérett) himek. A már felnött hímeket a fönök elüldözi, ezek addig jimcsapatokban kóborolnak, amíg valamelyiknek nem sikerül egy háremet összehozni magának, akkorol kezdve kiválik az addig csoportból és önálló családja lesz.


Ez nem az igazságos elosztást segíti, hanem hogy a legerösebb, legrátermettebb hímnek a génjei öröklödjenek, annyira, hogy ha egy olyan háremhez jut, ahol vannak ksi kölykök, azokat megölik, hogy a sajátjainak legyen több esélye.


Ugyanez volt érvényes korábban az emberknél is, csak társadalmi okok miatt vált általánossá a monogámia - ugyanis ha a hímek egymással harcolnak, akkor más csoportokkal szemben nem elég erösek, ha monogám kapcsolatokban élnek, akkor több hím tud egymással szövetségbe lépve mások ellen fellépni.

2023. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami a 7. századi arabokat illeti, ott két tényezőt érdemes figyelembe venni:


1) Ahogy írták előttem is, eleve csak kevés ember engedhette meg magának, hogy több felesége legyen, mert elvileg egyformán kell kezelni őket és el kell tudni tartanod, szóval érdemben nem borítja fel az arányokat.


2) A férfiak a háborúk miatt korán haltak, nagyon sok volt az árva és az özvegy.

2023. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-ashoz:

3) Így sokkal több gyereke született egy-egy férfinek, ami akkoriban nagy pozitívum volt.

2023. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Én muszlim vagyok. Az előttem szólóknak halvány lila gőzük sincs a témához.

Az iszlámban a többnejüségnek szociális funkciója van. Például az özvegyek megsegítésere vagy olyan problémák megoldására mikor sokkal több nő van egy társadalomban mint férfi. Tehát nem olyan társadalomra vonatkozik ahol 50-50% férfi es nő aránya.

2023. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!