Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segélyhívás után van bármiféle...

Segélyhívás után van bármiféle kötelezettsége a bejelentőnek?

Figyelt kérdés
Ami nem igényel rendőri jelenlétet, például kisebb tűz. Ilyenkor is van utólag bármiféle tanúvallomás vagy bármi? Segélyhíváskor be kell mondani a nevet, az alapján például fogják keresni utólag a bejelentőt? Vagy ilyenkor nincs semmi?

nov. 23. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Köteles vagy megvárni a rendört mentőt tűzoltót ha bejelntesz egy vészhelyzetet. Mivel a nevedet megkérdezik nyilván tudják ki vagy és bizony tanuként is számithatnak rád. De mi is ezzel a bajod?
nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs ezzel bajom, csak kérdeztem hogy ilyenkor hogy működik, például mint mikor baleset vagy bűncselekmény miatt kell esetleg tanúvallomást tenni.
nov. 23. 11:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Illetve hogy ha nincs sem bűncselekmény sem baleset.
nov. 23. 11:54
 4/6 Fsms ***** válasza:
100%
meg kell várnod. Segítség nyújtási kötelezettséged van.
nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Ja de ha mondjuk ég valami ott nem tudok tenni semmit önmagamtól. Megvárom őket és akkor ők mondják hogy viszlát? Vagy ott felvesznek jegyzőkönyvet?
nov. 23. 13:16
 6/6 A kérdező kommentje:
A segítségnyújtás az teljesen más mint amire a kérdés vonatkozott. Én arra voltam/vagyok kíváncsi, hogy UTÓLAG kell-e bármiféle tanúvallomást adni, vagy vesznek-e fel jegyzőkönyvet olyan esetben ami nem bűncselekmény és nem baleset, tehát nem a rendőrség hatásköre.
nov. 23. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!