Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bevagyok jelentve és van...

Ha bevagyok jelentve és van folyamatos munkaviszonyom, de nem kapok fizetést, akkor az beleszámít-e a nyugdíjba és mekkora öszeggel?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva a helyzetben 2020-ban még dolgoztam egy cégnél 1,5 hónapot. Nem sokkal utánna mikor az első fizetés aktuális lett volna a cég teljesen eltűnt a semmiben, azóta se elérhető semelyik főnök. Viszont felmondást nem kaptam meg semmi egyebet, így rövidesen a kormányhivatal munkaügyifelügyelőségéhez fordulram ami jogerős határozatban megállípatotta, hogy a cég munkaügyi jogszabálysértéséket állapított meg, hogy nem fizette ki a munkabérem, továbbá nem jelentetettek be, majd ezt követően a munkaügyi bíróság következett,ami végül szintén jogerős itéletben kimondta, hogy nem fieztte ki egy évre visszamenőleg a munkabéremet. Végül 2022-ben a NAV kérte a cég felszámolását,ekkor megkaptam a brégarancia alapbóla maximálisan lehívható 1,5 millió nettót és felszámoló utólag belejetet 2020 februájától. Ekkor azt mondta, hogy a cégnek mivel vagyona nincsen, így fizetést nem tudnak adni a továbbiakban, de ha én nem mondok fel őtőle maradhat a munkaviszony még egy rövid ideig, amíg a céget hivatalosan nem törlik, mert azzal együtt meg fog szűnni a munkaviszonyomom. Azóta viszont eltelt 1 év és a céget még mindig nem számolták fel, se felmodnást nem kaptam se semmit, az ügyfélkapuban is feltűnik a munkaviszony, a TAJ kártyám is működik, a NAV se követeli, hogy fizessem az egészségügyi járulékot. De viszont több, mint 3 éves történet, így már kicsit érdkelődnék, hogy ez így, hogy bevagyok jelentve de ténylegesen nem kapok fizetés, hogyan fog beszámolódni a nyugdíjban. A valós fizetésem bruttó 950 ezer forint lett volna, de ugye ezt nem kaptam meg csak az 1,5 milliót visszamneőleg a bérgarancia alapból. De azt tudom igazolni, hogy 950 ezer lett volna avlós fizetésem (munkaszerződés+bírósági itélet) De viszont az olvastam, hogy a nyugdíjat a ténylegesen kapott jövedelem éves átlagéból számolják, az meg így, még a minimálbért se üti meg, de feltételezem, hogy ha így van, akkor azt minimálbérnek számolnák, mivel bejelentve meg bevagyok. Máshol meg azt olvasom, hogy a munkavállalót a munkaadó mulasztásai miatt nem érheti kár. De mivel akárhogy nézem, azt, hogy nem kapok fieztést, ez a munkaadó mualsztásai, tehát akkor eszerint mégis az elméleti jöevdelem szerint kéne számolni a nyugdíjat. Akárhogy nézek utánna a neten, a legtöbb ilyen ügy, még az ezredforduló előtti időkből származik, amikor még nem volt központi nyilvánztartás a bejelentésektől, így utólag kellet bizonyítani a munkavállaóknak. Bizonyítani is tudnám a munakszerződéssel, plusz a munkaügyi felügyelőségi határozatokkal plusza bírósági télettel, hogy a munkavállaás megtürtént, de nem hiszem, hogy szükséges lenne, hiszen az ügyfélkapuban is fel van vezetve a munkaviszony, ami szerintem krédées, hogy milyen összeget számolnak fel nyugdíjként? ez azért érdekelni, mert azért minimálbér alapú nyuhdíjkiszámítás meg a 950 ezer bruttós nyugdíj között van némi különbség 3 év távlatából.

nov. 24. 16:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10) Azt végül is elviekben én nem tudhatom, hogy be lett-e fizetve a nyugdíjjárulék.Mivel az a munkaadó dolga. Erről csak pár évvel a nyugdíjazás előtt lehet kérni kivonatot. De mivel a TBm is működik így feltételezhető, hogy valaki mégis fizeti. Bár szerintem a gyakorlatban senki se fizeti,mivel ismereteim szerint a cégnek semmi vagyona nincsen, de gondolom mivel mind a kormányhivatal, mind a munkaügyi bíróság megállapította, hogy a munkaadóm több jogszabálysértést is elkövett többek között a bejelentési kötelezettség elmulasztását, ill. a munkabér kifizetését, a bejelntésta felszámoló biztos pótolta, amunakbér kifizetése csak részben történt meg a brébiztsoítása alapból, de mivel a jogszabálysértések tényke, ezért gondolom, hogy fenáll a vélelem, hogy valaki fizeti mégis fizeti, mert egyébként a NAV kiküldené nekem a felszólítást, hogy fizessem be az egészségügyi járulékot, meg akkor elvileg fizetnem kéne az egészségügyi ellátásért is, ha nem lenne véleme,hogy valaki fizeti.
nov. 24. 20:41
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Az a gond, hogy kitaláltál valamit és nem vagy hajlandó elfogadni, pedig sokan írtuk le - hogy nem úgy van.

"Azt végül is elviekben én nem tudhatom, hogy be lett-e fizetve a nyugdíjjárulék.Mivel az a munkaadó dolga. "

De bizony, pontosan tudhatod. bemész az adóhivatalba és megkérdezed.

Ráadásul te magad írtad le, hogy NEM KAPSZ FIZETÉST.

A nulla forint fizetés után bizony a cégnek nulla forint adót meg járulékot kell fizetnie. Segítek: ez azt jelenti, hogy NEM fizetnek utánad semmit.

A céged csődbe ment. Nincs pénzük ezért kellett neked is perrel kiszedned tőlük a fizetésedet. Tényleg azt hiszed, hogy egy cég vállat von és három évig meg a végtelenségig fizeti utánad a járulékokat úgy hogy se te nem dolgozol náluk, se senki és nincs is bevételük?????

Erről csak pár évvel a nyugdíjazás előtt lehet kérni kivonatot. "

NEM!

Szimplán lekéred a TE saját biztosítotti előéletedet és pár nap alatt a teljes listát megküldik neked online a középiskolás korodtól kezdve. Tavaly kellett a munkahelyemre nekem és a többi kollégának is lekérdezni. Csak az ügyfélkapus regisztráció kell hozzá, online lekéred az adataidat és ott van a kezedben. Még az is ott volt hogy középiskolában - még a rendszerváltás előtti években - a nyári szakmai gyakorlaton mennyi volt a keresetem. Minden munkaviszonynál ott szerepel hogy mennyi volt a fizetésem, milyen járulékokat vontak le.

Ész szerencsére még jó messze vagyok a nyugdíjtól.

Ráadásul saját magadat is megcáfolod a saját válaszodban. Bizonygatod, hogy biztosított vagy, minden OK, majd leírod, hogy "Bár szerintem a gyakorlatban senki se fizeti,mivel ismereteim szerint a cégnek semmi vagyona nincsen, "

Végre tegyél már rendet magadban legalább! Döntsd már el hogy mit is gondolsz valójában, aztán állj neki és nézd meg a valóságot, mert kezd úgy kinézni, hogy azért van rendben a TB-d, azért teheted meg, hogy nem dolgozol és nincs szükséged havi fizetésre, mert egy zárt intézményben kezelnek 3 éve.

nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ahogyan írtam, én úgy gondolom, hogy nem fizetnek utánnam semmit. De az elején, amikor még a hivatali vizsgálatok zajlottak, akkor kiküldte a NAV nekem a felszólítást, hogy fizessem az egészseégügyi járulékot. Akkor fizettem is egy évig. Közben ugye a hivatalok megállapították a munkaügyi jogszabálysértséeket és átvette a cég felszámolását a felszámolóbiztos. Ekkor ő utólag elvégezte a bejelentést, és ezután kb 2 héttel a NAV visszautalta nekem az elmúlt egy évből az egészsségü járulékot.

Ez zavart meg engem is, mert mivel nem kaptam fizetést, én is így gondolom, hogy senki nem fizetet utánnam semmit, de ettől függetlenül a NAV visszautalta nekem. Ebből jött nekem az, hogy lelémenyezika járulékfizetést, mert egyébként akkor fizetnem kéne az egésszégügyi járulékot magam után.

nov. 25. 01:17
 14/14 A kérdező kommentje:
Amúgy annó, amikor visszaküldték az egészségügyi járulékot be is mentem az OEP-hez ez ügyben és azt mondták, hogy logikus, hogy visszaküldik, mert ha van bejelentett munkaviszonyom akkor evidens, hoyg biztosítva vagyok. Erre elmondtam nekik nagy vonalakban a történteket, azt mondták rá, hogy az járulék és adófizetés az a munkaadó dolga, ezzel én ne foglakozzak, majd a NAV "kisakozza" velük. Így nem is fogalkoztam vele, de mivel egy év megint eltelt, és minden maradta régiben elkezdett fogalkozatni a dolog.
nov. 25. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!