Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklés hogyan van jogilag...

Öröklés hogyan van jogilag ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim. Egyedüli gyerek vagyok.

Az apám közel 20 éve él együtt a mostani párjával, nem is fognak már szétmenni, jól megvannak, 60+ osok.

Apám nevén lévő házban laknak mióta megismerkedtek.


Szóval, a mostoha anyám papíron férjezett, nem vált el, de a férje meghalt 5 éve kb. Amikor ott volt örökösödés, lemondott mindenről, mivel nem is beszéltek már 15 éve, csak papíron házasok. Ott az elhúnytnak van új párja, gyerekei, testvérek, stb.


A nevelőanyámnak is van 2 testvére, gyereke nincsen, kereszt gyereke van 1.

Apja-anyja-nagyszülője már nincsen.


A kérdésem az lenne, hogyha esetleg a mostoha anyámmal történik valami, utáni jogilag ki örököl jelenleg?

Papíron az apámnak vagy nekem semmi közünk hozzá?


Azért kérdezem, mert a teljes rokonsága kihasználta, lemondtak róla, folyamatosan bántják, viszont mi teljes szívből befogadtuk, igazából én is anyaként tekintek rá a kezdetektől. Nem szeretünk ezekről beszélni, és nem is értünk hozzá, de ha kell, szóbahoznám valamikor.

Nem gondolnám, hogy szeretne bármit is hagyni a saját családjára, legalábbis meglepne nagyon. Persze neki kell eldöntenie, ő is fogja, de lehet jobb lenne írni egy végrendeletet.


Ha nem ír, akkor jelenleg ki örökölne?


nov. 26. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a két testvére.
nov. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javaslom szánd rá az idődet, hogy a böngészőben megkeresd egy jogszabály gyűjteményben a Polgári Törvénykönyvet. ( pl: njt.hu )


A PTK. öröklésről szóló fejezete minden információt megad a kérdéseddel összefüggésben.


Itt sok marhaságot tudsz válaszként kapni.

nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végrendelet nélkül a legközelebbi vérrokonok.
nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a mostohaanyád jogilag nem férjezett, ha meghalt a férje. Hanem özvegy.

De a kérdésre: mivel ő nem a faterod felesége, hanem élettársa, így végrendelet híján az égvilágon semmit nem örököltök utána. (Ahogy az ő rokonai se örökölnek semmit apud után.)

A leírtak alapján a két testvére lesz az örököse.

Kivéve, ha ír végrendeletet, vagy eltartási szerződést köttök, stb.

nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!