Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkerülhető-e az épitményadó...

Elkerülhető-e az épitményadó olyan módon, ha én a belmagasságot 1,9m alá, mondjuk 1,85 méterre csökkentem? Fellebbezés esetén mit léphet a hatóság?

Figyelt kérdés

(pl: hőszigeteléssel), és evégett az Oték (253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet)-ben meghatározott hasznos alapterület számítási módja NEM alkalmazható?



"Hogy néz ki a számítás a gyakorlatban?

A hasznos alapterület kiszámításhoz meg kell mérnünk az összes helyiség belső szabad méretét, és ezeket összeadnunk. Azokat a területeket, amelyek fölött a belmagasság nincs legalább 1,90 méter, nem szabad hozzáadnunk."



dec. 3. 04:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a földhivatali nyilvántartás alapján vetik ki. Az, hogy te nem tartod be 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet előírásait egy önkényes átalakításnál, jogszabálysértés, de adófizetés alól nem fog mentesíteni. Teszem azt, egy jogszabálysértő autó után is kell gépjárműaót fizetni. De egy plusz büntetést még kaphatsz, esetleg elveszik a gyerekedet stb.
dec. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát hivatalos szerv nem fog engedélyezni ilyen építést.

Ha meg hivatalos szerv nem látja, akkor honnan tudják, hogy építesz bármit?

Vagy ha a belmagasságot nem kötöd az orrukra, akkor úgy veszik okés, tehát megadóztatják.


Meg amúgy mi a francra hasnzálsz egy akkora helységet? Max babakocsibeállónak jó, egyébre aligha.

dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De a belső átalakításhoz / hőszigeteléshez / állmennyezethez (stb merthogy a szerelvényezésre is vonatkozik), miért is kellene engedélyeztetési eljárás?


Mellesleg ott van, hogy a változtatásokat 15 napon belül be kell jelenteni.


Én 175 cm magas vagyok, párom még alacsonyabb, gyakorlatilag 10 centire lenne a plafon, az alapterület ugyanannyi maradna, szóval mégcsak túl nagy kényelmetlenséget sem okozna.


Esetleg az ablakoknál hagynék meg kb 5-5 négyzetmétert, hogy a fény ne fogjam le azért, de most akkor is jelentősen csökkenne a "számítható alapterület".


Garázsnál ugyanez, mivel tökmindegy ha a kocsiból ki tudok szálni, a csomagtartó meg oldalra nyílik nem felülre (Toyota).

dec. 3. 09:42
 4/18 A kérdező kommentje:
Miért "jogszabálysértés" egy állmennyezet / mennyezeti nikecel / dekorrács stb felszerelése?
dec. 3. 09:46
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát te sem hallottál még arról, hogy egy otthonban érdemes kényelmesen lakni.. Ha megcisnálod, ne lepődj meg, harohadt frusztáltak lesztek hamar.

Én is 175 vagyok és pl vannak olyan igényeim hogy... ne verjem be a kezemet a plafonba, ha megvakarom a kezemet:D Meg mondjuk normális méretű szekrények, a plafonlámpa ne a pofámba lógjon, vagy ne az arcomtól 10 centire világítson...

Meghát eleve, légköbméter.Egy ilyen mértékű plafoncsökkentés kb 20%-al kevesebb levegőt hagy a lakásban. Az kva sok. Én a párommal egy 9 m2-es szoában alszom, de ha becsuknánk az ajtót, reggelre kb fuldokolnánk, mert elfogy a levegő.


Egyébként meg kiszámoltad már mennyi adót tudnál ezzel megspórolni és mennyibe kerül egy iyen beruházás?

dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A beruházás nem kerülne ahhoz képest sokba, hogy jelenleg a 109 négyzetméter után fizettetnek félévente 104 ezer forintot, ráadásul azt is rossz módon kiszámítva, mivel ebből a 109 négyzetméterből 20 négyzetméter a pincében van amely esetében csak 70% kal számolhatná az alapterületet, de simán egy kalap alá veszik a talajszinttel azonos alapterülettel.


Ráadásul a változtatásokat amely az adóztatást érintő változást minden év január 17.-ig lehet bejelenteni.


Szóval nekem évente 208 ezer forintot (ez még a 2023-mas, jövőre nyilván emelkedik) simán megérne az, hogy ezentúl csak az udvaron tudjak állva nyújtózkodni...

dec. 3. 10:13
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát te jó beteg vagy:D
dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egyébként van az épületnek olyan része is kb 40 négyzetméteren ahol 3,8 méter a belmagasság az például egy galériázással simán kettéosztható olyan módon, hogy a mennyezetmagasság sem alul sem felül nem éri el az 1,9 métert... Már az is jelentősen csökkentené az adóztathatóságot!

Azért évente 208 ezer forintnak lenne máshol is helye!


Ez az adó pedig már több mint pofátlanság! Főleg, hogy már hat éve fizetem, és az első ötévet utólagosan egyösszegbe fizettették be, tavaly december 10.-e előtt...

dec. 3. 10:18
 9/18 A kérdező kommentje:

Én vagyok a beteg mi?


Nem ám az aki ilyen adót kitalál, meg még ilyen összegben is állapítja meg...

dec. 3. 10:20
 10/18 A kérdező kommentje:

Bár én nem csopakon élek, de az elv nálunk is hasonló.

Szóval ez a beteg! Nem én!


[link]

dec. 3. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!