Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkerülhető-e az épitményadó...

Elkerülhető-e az épitményadó olyan módon, ha én a belmagasságot 1,9m alá, mondjuk 1,85 méterre csökkentem? Fellebbezés esetén mit léphet a hatóság?

Figyelt kérdés

(pl: hőszigeteléssel), és evégett az Oték (253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet)-ben meghatározott hasznos alapterület számítási módja NEM alkalmazható?



"Hogy néz ki a számítás a gyakorlatban?

A hasznos alapterület kiszámításhoz meg kell mérnünk az összes helyiség belső szabad méretét, és ezeket összeadnunk. Azokat a területeket, amelyek fölött a belmagasság nincs legalább 1,90 méter, nem szabad hozzáadnunk."



dec. 3. 04:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy az adó helyénvaló és tök jó, de az, hogy a saját otthonodból egy egérlyukat cisnálj... hát az elég beteg.


Meg akkor mit cisnálsz pl az ajtókkal? Azokat ki kell nyitni valahogy, szóval abban a térben nem lehet 185ös plafon. és akokr utána visszacsöken 185re,:D

Szekrényeid nincsenek?


Ráadásul ha kijön bárki ellenőrizni, egyből le fogja vágni, hogy ez csak adóelkerülés és simán megoldja, hogy ne sikerüljön. Akkor meg sokat fizettél a semmire.

dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az ajtó a legkissebb gond, mivel nálam kifelé nyílik egyébként is a bejárati.

A beltéri meg lecserélhető harmonikaajtóra stb, de akár "felülről" is levágható a faajtó.


Szekrény beépitett van, padlótól-plafonig, ott lehet egy sima bebújó is ami megoldja a felülre pakolást.


Miért lenne ez adó elkerülés, ha oda van írva az Oték redneletben, hogy az 190 centi belmagasság alattit NEM KELL beleszámítani!?


Gyakorlatilag én csak bejelenteném a változtatásokat, és pontosítanám a "bevallást" amelyre egyébként is 15 nap kötelez a változtatást követően, amely belső átépítés gyanánt nem engedélyköteles.


De egyébként miért veled vitatkozom erről amikor láthatóan laikus vagy, és csak ellenkezel?

Fellebbeztél már bármi ellen is valaha?

Csakmert egy olyannak aki már csinált hasonlót vagy fellebbezet határozat ellen több hasznát venném, mármint a tapasztalatainak.

dec. 3. 10:36
 13/18 anonim ***** válasza:

Lefűrészelt ajtó? Harmonikaajtó?

Hát bocs, de ez nettó igénytelenség. Ennyire nincs semmi szépérzéked vagy élettér igényed?

Azt belátom, hogy a 3+ méteres belmagasság egyszerűen nonszensz, kifűteni is maga a pokol, de 185re lehúzni a belmagasságot éppúgy rossz életteret eredményez.

Én nem a jogi hátterét vitatom a dolognak, pusztán azt, hogy jó lesz-e abban a lakásban élni embereknek. Az ingatlan értékét egyértelműen csökkenti.

dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13.


Az ÉPÍTMÉNYADÓ-ról szólna a kérdés NEM mindenféle másról!


Működhetne jogilag vagy sem?


Nem jókedvemből szültem ezt a kérdést, és az adót sem jókedvemből fizetem, de ebbe kényszerít bele a magasan és mélyen tisztelt hatóság...

dec. 3. 12:19
 15/18 A kérdező kommentje:

"jó lesz-e abban a lakásban élni embereknek"


- Albérletnél kedvezőbb.


"Az ingatlan értékét egyértelműen csökkenti."


- 67 Millió-ra hirdetem (jelenleg is lakom és árulom is egyben), de már 55 millióért is adnám kp-ra..


Viheted ha kell...

dec. 3. 12:22
 16/18 anonim ***** válasza:

109 m2-t 67-55 milláért?

Merrefelé van? Mert amúgy épp hasonló alapterületű házat keresünk:D

dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

1047. Volvo kereskedéssel szemközti utca másik sarka, emeletes házban földszint...


Szerintem elég konkrét.

dec. 3. 12:36
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát hidd el, hogy az a néhány centi nagyon is komfortosabbá és hasznosabbá teszi a lakást még azok számára is, akik alacsonyabbak. Nálunk pl. az összes szekrény, stb. magasabb, mint mi vagyunk, én sem vagyok 170, mégis ha belegondolok, hogy lejjebb vinném a plafont 180-ra, rosszullennék, mert hogy néz ki, plusz olyan apróságok, mint bútor, vagy pakolás, ott a fény, ill. a levegő elhasználódása.

Tehát fizikailag és lelkileg is iszonyat nyomasztó lenne. Persze disznóólnak jó, de lakásnak nem.


Ha engem kérdezel, nem tudom, hogy mennyi lenne az az építményadó, de megérné ezért a kis plusszért megfizetni.


Ahol esetleg érdemes elgondolkozni, pl. a mi telkünk, ahol van egy kis faházikó, egyet ugrok benne, leszakad a padló, olyan szar állapotban van, és ki se megyünk soha. Na ott is kell fizetni építményadót, a házra is meg a sufnira is és a budira is, amit szintén nem lehet használni, mert szétrágta a szú, és egy szinttel könnyen lejjebb találná magát az ember, akkor pedig nagy szarban lenne. Tehát igen, ott érdemes lenne.


Viszont egyéb szabályt is figyelembe kell talán venni, nem tudom, hogy nincs-e valami tűzvédelmi szabály, ami a belmagasságot szabályozza, nincs-e olyan, ami tiltaná azt, hogy áramot vezessenek x belmagasságnál alacsonyabb házba, stb.

dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!