Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez hamis tanúzásnak minősül?...

Ez hamis tanúzásnak minősül? Ha igen, mit kaphatok érte?

Figyelt kérdés
Megfenyegettek, majd másnap megtámadtak, az illetőt feljelentettem. A támadás okát később tudtam meg, ami az volt, hogy ismerősökkel arról beszélgettem Messengeren, hogy ha belémáll ez az ökör, akkor nem hagyom magam. Viszont erről a beszélgetésről nem számoltam be a rendőrségen, mivel sokkos állapotban voltam, nem is jutott eszembe. Ennek a beszélgetésnek az elhallgatása minősülhet hamis tanúzásnak? Nem szándékosan nem mondtam el. Normális válaszokat légyszi, nem volt még dolgom a rendőrséggel.

dec. 8. 18:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor utólag módosíthatod a vallomásodat arra hivatkozva, hogy sokkos állapotban voltál. Bár nem hiszem, hogy bármit is változtatna az ügyön az, amit írtál a Messengeren.
dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Fsms ***** válasza:
42%

Nem. Hamis tanúskodás teljesen más. Pl. Amikor a móri gyilkosságok történtek a rendőrség rákente két piti bűnözőre a gyilkosságokat, annak ellenére, h egyikük a barátnőjével volt. A nőt lecsukták több évre, mivel a rendőrség szerint hamisan tanúsított alibit, majd egy-két évre rá megkerültek a valódi tettesek.

Keress rá a neten.

dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Sajnos családi problémák miatt nem tudok bemenni jelenleg a rendőrségre, viszont emailen leírtam a nyomozónak, hogy történt ez a beszélgetés, stb.

Állítólag ez az állat azért támadt rám, mert valaki megmutatta neki a beszélgetést, és ő ebből azt szűrte le, hogy én meg akartam őt verni. Így sem változtat rajta a dolog?

dec. 8. 18:29
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
3-as Nem. Hogyha ő azt a következtetést vonta le, hogy meg akarod támadni, akkor jog szerint rendőrségre kellett volna mennie, mert ez így önbíráskodás volt a részéről, ami büntetendő. Nem vagyok jogász, de az biztos, hogyha valaki TÉNYLEGESEN megfenyeget, akkor is ha én kezdem a verekedést, akkor én vagyok aki bűncselekményt követett el. Persze, fontos az is, hogy te mit csináltál a bunyó során, mert elvileg akkor van jogod az önvédelemhez, hogy nincsen lehetőséged elmenekülni és csak így tudod megvédeni a saját életedet.
dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Második válaszoló!

272. § (1) A tanú, aki hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, hamis tanúzást követ el.

A btk szerint ez a hamis tanúzás. Ennek alapján az is minősülhetne annak, amit fent leírtam. Viszont a kihallgatáson tényleg nem jutott eszembe az a beszélgetés, illetve akkor még nem tudtam, hogy amiatt támadtak meg.

dec. 8. 18:34
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es. Nem csináltam semmit, többen álltak körbe, konkrétan beszorítottak egy szűk helyre. Kb 10-15 ütést kaptam az arcomra, ezeket próbáltam csak levédeni.
dec. 8. 18:35
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
6-os Ha csak annyit írtál a messengerben, hogyha ő megtámad, akkor megvéded magad, akkor nincs mitől tartanod. Neki viszont annál több. Amúgy hogyan próbáltad védeni. Fedezéket használtál? Csak kíváncsiságból kérdezem. :)
dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ösztönösen az arcom elé kaptam a kezem, és az övét próbáltam lefogni. Azért nem ütöttem vissza, mert többen voltak, ki tudja, hogy melyiknek mi van a zsebében.
dec. 8. 18:43
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
8-as Jogilag pontosan úgy viselkedtél, ahogyan a törvény megköveteli. Nincsen mitől félned. :)
dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtatást. Remélem tényleg nem lesz gond abból, hogy a beszélgetést nem említettem a kihallgatáson.
dec. 8. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!