Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizikailag sérült termék...

Fizikailag sérült termék esetén mennyi ideje van a kereskedőnek eldönteni, hogy csere, visszafizetés vagy mi legyen?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy fejhallgatót, aminek az egyik műanyag része fél év használat után elpattant, amikor felvettem volna a fejemre. Ahol vásároltam ott bevették a terméket, hogy elküldik a gyártónak bevizsgálásra.

Mivel fizikai sérült termékről van szó, ezért a 30 napos határidő elvileg nem számít. Viszont itt mi az az időhatár, amikor már kötelesek valamilyen értelmes választ adni? 40.000 forintos fejhallgatóról van szó, a beadás óta pedig már több mint két hónap eltelt.


Ha esetleg tudtok pontos választ, akkor kérlek valami hivatkozást is küldjetek, amire hivatkozhatok.



dec. 8. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Kerdezd meg azt, akinek leadtad a serult termeket, neki biztosra tudnia kell(ene).
dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mivel fizikai sérült termékről van szó"

Most erre a sérülésre utaltál? Vagy eleve sérült volt, és a sérülés miatt kaptad meg kedvezményesen?

dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Ahogy a leírásban írtam, használat során pattant el a műanyag, ami fizikai sérülésnek számít. Teljesen újként, bontatlanul vásároltam.

dec. 10. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt értettem, hogy használat során pattant el, csak úgy tűnt a leírásod alapján, hogy eleve sérültként vetted. És az nem mindegy.

Ha 15 napon belül nem tudják kijavítani, akkor tájékoztatni kell a javítás várható idejéről. Ha 30 napon belül nem javítják meg, akkor cserét kérhetsz, vagy az árát vissza.

dec. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kereskedő mondta, hogy mivel van fizikai sérülés, ezért nem köti őket a 30 nap. Illetve a terméket a gyártónak küldték el elvileg.
dec. 11. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem halottam ilyenről.

De kérdezd meg a Békéltető Testületet.

dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!