Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5 év alatt elévül a tb tartozá...

Ezvan:D kérdése:

5 év alatt elévül a tb tartozás a NAV felé?

Figyelt kérdés
dec. 14. 13:46
1 2
 1/13 árokpart ***** válasza:
Igen.
dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen. De ők is tudják. Előtte pár nappal kapsz egy végrehajtást.
dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De akkor nem is küldhetnek utána csekket v bármit? Vagy nem fogják levonni a fizetésemből? ha nem fizetem be, mert most küldtek csekket de decemberben lesz meg az 5 év
dec. 14. 13:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de az 5 év arra vonatkozik, hogy addig fel kell szólítaniuk fizetésre. Ha megkaptad a csekket a lejárat előtt, akkor nem évül el.
dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az 5 éven túli tartozás évül el. Ha közben keletkezett új tartozás is, az még nem.

Tehát ha mondjuk 2015 óta egyáltalán nem fizeted, akkor a 2015-16-17-18-ra eső része már elévült, de a 2019 január óta nem fizetett összeg még nem.

Ha 2018 decembere óta pontosan fizeted minden hónapban és nincs elmaradásod, akkor nincs tb tartozásod. A '18 december előtti tartozás már elévült, azt már nem fogják behajtani.

dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát 10 napról van szó még 2018 december elején, amit azóta minden évben felszólítanak, hogy fizessem be. Azóta minden napom meg előtte is be van fizetve.

Akkor ezek szerint többször nem fogok csekket kapni?

dec. 14. 14:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt a 10 napot fizesd be és legalább túlleszel rajta, nem csesztetnek tovább, leszállnak rólad. Nem egy nagy összeg lehet, 3000 Ft körül nagyjából. Lehet, hogy elévülne januártól, nem tudom. De ha már többször is megkaptad róla a felszólítást, akkor lehet, hogy nem évül el. Fogalmam sincs, ez hogy működik, ha többszöri felszólítás is jött. De én nem szaroznék 2-3 ezer Ft-tal. Nem egy nagy összeg.

Hogy fogsz-e még csekket kapni januártól is, azt nem tudom. Lehet, hogy már nem, mert elvileg addigra már elévül. Fogalmam sincs.

dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elévülés mindig az utolsó felszólítástól számítódik, azaz onnan újraindul.

De ezt már előttem többször leírták.

Értő olvasás?

dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És miért nem fizetted be akkor?

Szerintem késedelmi kamat is rakódik rá minden évben.

dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért nem akarom befizetni, mert nem jogos, mert én akkor még tanultam és az iskola fizette utánam a tbt csak az egyik papíron akkor el lett írva egy dátum azért olyan mintha akkor nem fizette volna be senki, holott be volt csak a dokumentáció nem volt jó, és azért nem vagyok hajlandó olyat befizetni, ami nem jogos.
dec. 15. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!