Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terézvárosi parkolási Zrt,...

Terézvárosi parkolási Zrt, megbüntetett parkolójegy megléte okán is, mi a teendő ilyenkor? Békéltető Testület, segít ilyenkor?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy parkoltam (Izabella u.) utcában este kb.19:40 től 21:32-ig. A parkolójegyet sajnos nagy sietségembe lefelé fordítva helyeztem el a műszerfalon, és sajnos így a drága őr pótdíjat szabott ki. Elmentem a ügyfélszolgálatra, panaszt írtam, azt sem fogadták el mondván, így nem érvényes a jegy, mert nem volt látható.

Érdemes lenne a Békéltető Testülethez fordulnom, van-e valami lehetőség ennek eltörlésére


dec. 15. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs rá lehetőség, a parkolási maffia bármit megtehet büntetlenül.
dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jogszabállyal meghivatkozni nem tudom, cikkből idézek:


“” Tehát ha valaki látja a mikuláscsomagot, gyorsan vesz parkolójegyet és még 5 percen belül van, azt a jegyet be lehet mutatni utólag.

Ha időben vettek jegyet, de elfelejtették kirakni a szélvédő mögé, vagy leesett az ülésre, azokat nem lehet bemutatni" - részletezte a szóvivő.”


Elméletileg, ha volt jegyed, az nem indok az eltörlésére. Ez bukó, kikell fizetni.


Forrás:


[link]

dec. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!