Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megosztok valamit facebooko...

DNTSPRD kérdése:

Ha megosztok valamit facebookon valakiről leirom hogy pl nem végezte el a munkát amivel megbiztem ez becsület sértés rágalom, a kérdésem az hogyha nekem erre van bizonyitékom akkor is engem fognak elő venni hogy rágalmaztam?

Figyelt kérdés

dec. 25. 11:47
 1/4 anonim válasza:
61%
Ha tudod bizonyítani, akkor nem.
dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beteg vagy!
dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem vagy büntethető.

Azt azért tudni kell, hogy a becsületsértés és rágalmazás ténye megáll attól még, hogy bizonyítani tudod azt, amit állítasz. Pl. lefilmezed az ismerősödet, aki körbefossa a wc-t, aztán úgy hagyja, te meg ezt terjeszted, és mikor az illető hazugnak nevez, akkor bemutatod a filmet, bizonyításképpen. Attól ez még nem lesz jogszerű, hogy bizonyítani tudod, és ugyanúgy büntethető vagy. (Magánvádas eljárás keretében, tehát csak feljelentésre.)

Viszont ami fontos: ha a közreadott információ közérdekű, akkor ez az, ami miatt mégse leszel perelhető. Itt pedig, ha egy rossz munkát végző vállalkozóról adsz hírt, az valószínűleg nevezhető közérdekűnek. (De ez már a bírótól függ, hogy ő hogy gondolja.)

dec. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. köszönöm a hasznos választ és igen közérdekü dologról volt szó átverte ügyfeleit és én annyit osztottam meg hogy ne bizzák meg munkával azt ab izonyos magánvállalkozót mert átveri ügyfeleit. Bizonyitékom is van róla.
dec. 26. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!